Onko heillä varaa asua muualla? Naapurustu huomio, kertokaa asuuko kukaan talossa jossa tappo todennäköisesti tapahtui? Miltä tuntuu asua naapurustossa? Onko jopa turvallisempaa kun epäilty tappaja on poissa? Toivotatteko tappajan takaisin vuoden päästä kun tuomio on kärsitty, vai joko alkaa pelottaa vähäsen?
Jos epäillyn tappajan vanhempana luet tätä, niin anna oma vastauksesi, kerro miltä tuntuu. Kerro omin sanoin, anna vaikka kirosanojen ja vihan tulla näkyväksi!
Jos epäillyn tappajan vanhempana luet tätä, niin anna oma vastauksesi, kerro miltä tuntuu. Kerro omin sanoin, anna vaikka kirosanojen ja vihan tulla näkyväksi!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitä vittua se sulle kuuluu missä asuvat saakko jonkun kiksin siitä!
Jos sinä kirjoittaja olet Seinäjoelta, luulen sinun olevan täysin sekaisin. Häpeäisit , vaikka eihän sille voi mitään , jos tyhmä.
En asuis tappajan naapurissa, möisin välittömästi talon pois, siinä vaan se kukaan ei osta omakotimörskää tappajan naapurista jos vaan tietää
voi hyvä luoja tätä surmatapausta ja kaikkea siihen liittyvää..ei ole tappajan eikä edesmenneen surmatun tytön omaisilla kenelläkään helppoa...kuka asuu missäkin ja kuinka ei meille sivullisille kuulu....sen voin vaan sanoa että kenenkään läheisen elämä ei tule koskaan olemaan normaalia....olen niin surullinen Oonan kuolemasta......tappajalle toivon ansaitsemaansa rangaistusta joka voisi olla vaikka elinkautinen.......en tunne tyttöä kohtaan mitään myötätuntoa......tää on niin kipeä juttu sivullisillekin että sydämestä ottaa
Ei kukaan voi asua surmatalossa. Ei lähelläkään. Eiköhän tuo pian myytävänä ole. Tuskin yksikään naapuri voi osoittaa myötätuntoa.
minä osoitan myötätuntoa. Nämä kaikki talot ovat täällä samanlaisia rumia lättänöitä.
tää kirjottelu kertoo hyvin kuinka pikkusielusta porukkaa on...itse voisin surutta asua ko.talossa jos tulis myyntiin...mut tappoa suurempi on juuri pikkusieluinen kyläyhteisö...huh huh. sama kun asuis kerrostalos ja pitäs ovee auki.urpot...
no huh huh huuuuu
Mutta alueella asuvat: näkyykö surmatalossa liikettä, onko talo iltaisin valaistu? Onko oletetun tappajan vanhempia näkynyt tontilla? Tervehdittekö vanhempia iloisesti, vai miten käyttäydytte? Vanhemmat voisivat itse kertoa miltä tuntuu nukkua talossa, jossa on tehty hirveitä? Luulisi vanhempien omatunto kolkuttelevan, kun uhrin verta on oletettavasti jouduttu pesemään pois monesta huoneesta!
Hyi hemmetti miten sairas ihminen kirjoittaja on, yök.
Sai kai asiasta kysyä, joko asuvat siellä miksi kukaan ei kerro missä vanehmmat asuvat? ja mitä he tuntevat, tuntevatko esim harmia, saattavathan he olla tunne kylmiä ja vaan harmittelevat kun pitää mennä katsomaan tyttöä turkuun?
no voiny..... kylläpä on kamalaa kun normaaleja asioita kysyy.... mene pois täältä
Mitä se sulle kuuluu, eithän sä nyt voi tosissas kysyä tollasta. Hyi minkälainen kyylä. Sivistymätön tollo.
Sä oot kattonu liikaa BBtaloa, pitäiskö asentaa kamerat sinne talon eteen jotta sun kaltaiset kyylät vois seurata 24/7 näkyykö liikettä, onko valoja jne.
jos hanna olisi tappanut sinun lapsesi, toivottaisitko hannan silti tervetulleeksi naapurustoon vuoden päästä kun hän vapautuu? tervehtisitkö iloisesti lapsesi tappaneen vanhempia naapurissasi?
ajattele omalle kohalle!
Helppoa ei tule olemaan, asuminen, asui sitten tuolla tai täällä. Ehkä tunteeton siihen pystyy.
Oona ei päässyt hakemaan todistustaan..