niin silloin tarkoitetaan vain suomenkielisiä, ruotsinkielisten "nettivihaa" kun ei ilmeisesti ole olemassa. Näinhän tämä aina menee, surut ovat puhtaita pulmusia ja suomenkielissä se vika aina on.
Kun tämä Sandra ja höblä puhuu "nettivihasta"
5
57
Vastaukset
Naulan kantaan
- dghjk
Suruilla on ilmeisesti jakautunut persoona; ensin suoltavat vihapuhetta ja sitten silmät kirkkaina väittävät että "sen on kirjoittanut joku fenno".
Heillä on myös omituinen kuvitelma siitä, että kukaan suru ei voi muka tehdä koskaan mitään ikävää. Ilmeisesti he ovat joku yksisoluinen yhteisö, jossa jokainen tuntee jokaisen; Esim. Joku Vaasan suru tietää varmasti ettei Inkoon suru ole jonkun kirjoituksen takana.
Jokainen näkee, että palstalle kirjoittaa sekä suomen- että ruotsinkielisiä trolleja. Suomenkielinen myöntää tämän, mutta ruotsinkielinen kieltää aina surun olevan vihapuheen takana. - drdrdrdrrdrd
Vielä reilu vuosi sitten oli höblän nettiversion keskusteluosiossa, paljon surujen viestejä jotka olivat selvän rasistisia suomalaisia kohtaan. Eli kyllä sitä nettivihaa esiintyy saman lailla surujenkín taholla.
- cbnnb
"mutku nekin on joku "fenno" kirjoittanut - emme me sivistyneet".
- jooodå
cbnnb kirjoitti:
"mutku nekin on joku "fenno" kirjoittanut - emme me sivistyneet".
Juu, aina ne fennoja syyttää kaikesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku504154Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351959Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531346- 1541232
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti421024- 192992
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.229976- 80947
- 55820
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm122815