"Mikään ei kuvaa paremmin monikultturismin vaarallista, tuhoavaa vaikutusta kuin sharia-lain hiljainen leviäminen kautta yhteiskunnan", kirjoittaa Daily Expressin kolumnisti Leo McKinstry.
"Kulttuurisen monimuotoisuuden kannattajat paapattavat suvaitsevaisuudesta ja tasa-arvosta", hän jatkaa, "mutta todellisuudessa heidän vaatimuksensa islamilaisen lakijärjestelmän hyväksymisestä Britanniassa edistää suvaitsemattomuuden ja epätasa-arvoisuuden raaimpia muotoja."
"On irvokasta, että ns. liberaalit, omahyväisine edistysmielisine mielipiteineen, tukisivat oikeusjärjestelmää, joka institutionalisoi tehokkaasti vainon, naisvihan, sorron, homofobian ja barbarismin."
"Kaikkialla maailmassa missä sharia toimii, se tarkoittaa riemuvoittoa raakalaismaiselle taikauskolle yli inhimillisen oikeudenmukaisuuden, demokratian ja vapauden tilalle mullahien hallintoa", McKinstry toteaa.
http://www.express.co.uk/comment/columnists/leo-mckinstry/566322/Leo-McKinstry-on-Sharia-law-Islamic-legal-code-in-Britain
Suvaitsevaiset ja sharia-laki
6
<50
Vastaukset
- Mokummunismi
Useimmat "suvaitsevaiset" ovat kovan linjan vasemmistolaisia, jotka 1980-1990-lukujen vaihteessa, ts. neuvostojärjestelmän romahtaessa Itä-Euroopassa, siirtyivät kommunismista monikultturismiin. Muslimien maahanmuutto ja sitä seuraava sharian nousu toimii välineenä niiden instituutioiden, normien ja ideoiden tuhoamiseksi, joita äärivasemmisto on aiemmin yrittänyt tuhota Neuvostoliiton avulla.
Kiteytettynä monikultturismi on kommunismia, jolle on tehty kauneusleikkaus. Siinä ei ole kysymys suvaitsevaisuudesta tai tasa-arvosta, vaan se on lännen vastainen vihaideologia, jonka tarkoituksena on luhistaa länsimainen sivilisaatio ja korvata se totalitaarisella yhteiskuntajärjestelmällä. - Bror-Erik
Melko vaarallisia kiihkoilijoita ovat kaksi edellä kommentoinutta vesseliäkin :)
- Bror-Erik
Ei vaarallisia politiikan,vaan tyhmyytensä takia :) Da!
- Bror-Erik
Hyhhyhhyh kirjoitti:
Ylläpito on poistanut tästä viestin sääntöjen vastaisena.
Kyllä nyt meni maakunnat veikkailusi osalta aivan haukan persieen,eli pieleen.
Minä edustan Keski-Suomen sivistyksen maakuntaa ilman aivon pieruja mutta
herkällä korvalla :))
- Bror-Erik
Minä olen oikeauskoinen muslimi ja piereskelen pyllistellessäni.
- Bror-Erik
Kas,huonompi veljenikin ärtyi sitten ääneen ilmaisemaan itseään :) Don`t mind
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081653Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai811562Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä951451Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541391Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341358Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48890Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115879Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414847Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290821Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347805