Maamme johtavat naiset yrittivät nolosti häpäistä alfauroksen piirittämällä sen joukolla ja alkamalla pilkkaamaan työvälineitä, tämä kai on sitä shaming languagea:
http://www.iltalehti.fi/fiidifi/2015052919774943_fd.shtml
Alfauros vaikka jo vanha onkin ei jäänyt sanattomaksi vaan palautti kurpat maanpinnalle jämäkällä vastauksellaan, kurpat kyykyssä 6-0. Ne kai toivoi että erkillä olisi samanlainen puhelin kuin toimilla, semmoinen josta lähtee jänniä seksiviestejä mutta Eki ei alentuisi semmoisiin lapsellisuuksiin.
Naisten häpäisy-yritys päättyi syväkyykkyyn
9
<50
Vastaukset
- ätmel
Tuo on aivan hervoton kuva. Arvomaailmaltaan kirjavataustainen ryhmä mummoikäisiä naisia nauraa yhtä kurkkua kitarisat heiluen sille, että jollakin ei ole muodin mukainen puhelin. Naiset ovat kaikki samanlaisia iästä ja arvoista riippumatta.
- miehenoikeudet
Karmeaa häpäisyä ja vielä naisilta miehelle!! Mennään laatuvehkeelle ilkkumaan.
Tätä ei saa jättää tähän! Akoille ansaitsemansa rangaistus.- Ikis__M
Ajattelepa mikä haloo nousisi jos jotkut mieskansanedustajat olisi piirittäneet vanhan kunnon kontulan annan, osoitelleet ja naureskelleet, varmaan siitä olisi syttynyt sisällisota :D
- Ex--PUA
Ikis__M kirjoitti:
Ajattelepa mikä haloo nousisi jos jotkut mieskansanedustajat olisi piirittäneet vanhan kunnon kontulan annan, osoitelleet ja naureskelleet, varmaan siitä olisi syttynyt sisällisota :D
Mutta se olisikin ollut eri asia, sillä feminismi on tasa-arvoa ja naisten kuuluu olla tasa-arvoisempia kuin miesten.
- Ikis__M
Ex--PUA kirjoitti:
Mutta se olisikin ollut eri asia, sillä feminismi on tasa-arvoa ja naisten kuuluu olla tasa-arvoisempia kuin miesten.
ai niin joo, miestähän saa pilkata ihan avoimesti mutta naista, varsinkaan feministiä, ei kestä edes kehua ilman että kiehahtaa.
Tuohan on järkevää puhelimen käyttöä.
Mulla on 3510i ja 5110. Löytyy myös 3110 mutta siitä puuttui vielä kello, joten sitä ei tule enää juuri siksi käytettyä vaikka toimiikin. En käytä rannekelloa joten puhelimessa on hyvä olla kello. Kuten myös herätyskello. Kalenteri on tietysti myös plussaa.- epel1
Tuomioja ole alfaurosta nähnytkään, vaan kuvassa on 7 munatonta ämmää feministimiehet mukaan luettuna.
- 213
Olipa absurdia tosiaankin puhua "alfasta" tässä tapauksessa. Ekihän on melko tunnettu feministimiehenä. Eikä tuo naisten nauru ollut edes pilkallista, vaan hyväntahtoista. Yhteisymmärryksessä sinä pilaili koko porukka (myös Eki).
- YTMn_neuvot
213 kirjoitti:
Olipa absurdia tosiaankin puhua "alfasta" tässä tapauksessa. Ekihän on melko tunnettu feministimiehenä. Eikä tuo naisten nauru ollut edes pilkallista, vaan hyväntahtoista. Yhteisymmärryksessä sinä pilaili koko porukka (myös Eki).
Juu, mutta koko jutun suurin paljastus onkin se, että sekä nuo naiset että miehet ovat kaikki omalla tavallaan säälittäviä. Naiset sen takia että porukassa nauretaan aivan käsittämättömän typerälle jutulle, jossa ei edes ole mitään humoristista mukana. Miehet sen takia, että he eivät haukkuneet noita naisia tuon idiotismin takia.
Tässä siis läjä ihmisiä nauraa sille, että jollain on joku päätös tehty loogisin, mutta valtavirrasta poikkeavien perusteiden mukaan. Joka vitun ikinen tyyppi tuossa kuvassa on ATM tai ATN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75693
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372