Silloin ammuttin naispoliisia.
Silloin ei tähdätty miespoliisia. Tarkoituksena muslimimurhaajilla oli ampua nimenomaan naispoliisi.
http://news.bbc.co.uk/onthisday/hi/dates/stories/april/17/newsid_2488000/2488369.stm
Suomipunikit hurrasivat.
Että minä haluaisin lahdata suomipunikkeja.
Kun Libyan suurlähetystöstå ammuttiin
5
<50
Vastaukset
- punikkiluuserisika
Punikin kohtalo on kuolema.
Gaddafi kuoli kuin koira...piileksi putkessa...alamaisensa ampuivat aavikkorottaa päähän.
Tyypillinen punikin kuolema. - NaispoliisitPoisKentältä
Asian ulkopuolelta (juu, törkeä teko musuilta, kuten aina niiltä):
Naispoliisit ovat huono idea. Ruotsalaisista poliisiohjelmista näimme, mitä diskuteerausta ja sähellystä naispoliisien kanssa homma oli. Aivan kuin olisivat olleet vartioita, eivätkä poliiseja. Ei mitään auktoriteettia. Toki homma ratkeaa usein ihan puhumalla, mutta tämän pystyy mieskin hoitamaan. Ja sitten jos ei ratkea, kaksi miespoliisia kaataa tonttiin ja panee rautoihin turvallisemmin ja tehokkaammin, niin työturvallisuutensa kuin kohteenkin turvallisuuden kannalta.
Naisen parina homma jää sen miehen vastuulle, nainen on siinä muodon vuoksi mukana vähän säheltämässä, mutta todellisuudessa mies tekee kaiken fyysisen.
Ampumistilanteista en viitsi mainitakaan muuta kuin sen, että misään päin maailmaa ei käytetä rintamalla naissotilaita - ainoastaan tukijoukoissa ja huollossa. Jenkkileffat kuten Sota"mies" Jane (jos se nyt nimi oli - en ole nähnyt, btw) ovat tältä osin täyttä fantasiaa. Samaa sarjaa batmanien ja james bondien kanssa. Israelissa kokeiltiin, mutta tulokset olivat katastrofaaliset, ja nopeasti luopuivat.
Naispoliisi joutuessaan käyttämään ampuma-asetta, panikoi ja on turvallisuusuhka niin työtovereilleen kuin sivullisillekin. Usein ovat ampuneet riehujaa tappavasti, vaikka mitään tarvetta ei olisi ollut koko ampumiselle, saati pään tai vartalon alueelle. Siksi piiritystilanteissa miespoliisit hoitavatkin ampumisen tarvittaessa, naisten käsketään suojata ympäristöä tms. korvikepuuhastelua, jos päästetään edes paikalle. Muistamme sen Tampereen panikoivan naispoliisin kuvaavana esimerkkinä.- haistapaskapunikki
Kuole punikki, suomensyöjäpunikki.
Kuole maailmansyöjäpunikkisika - Ihmettelijä_
Mitä punikkia on tunnustaa se, ettei naisia pitäisi olla kenttäpoliiseina? Tai se, että kertoo ettei heistä ole rintamalle, huonojen kokemusten osoittamina? (Jo fyysiset vaatimukset sotilaina estävät, saati psyykkiset)
- PoliisistaHyvääYötä
Sun täytyy vaan päästä yli siitä et joku sua pienempi on laittanut sut rautoihin, kun oot törttöillyt.
Sanoit sotilaista ja muistutan et kurdeillahan on naiset eturintamalla tällä hetkellä, ilmeisen menestyksekkäitä sotilaita (Peshmerga). Ja Israelissa naiset on aina koulutettu sotilaiksi.
Ihan yhtä hyvin tekevät naiset poliisihommat kuin miehetkin, varmasti monessa kohtaa jopa löytyy pelisilmää enemmän (poliisin työssä pääsee aika pitkälle jos pystyy puhumalla ja toista tulkitsemalla pitämään "asiakastilanteet" rauhallisina).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081660Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai841566Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä961463Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541392Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341361Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48892Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115880Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii414852Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai290822Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347807