POLIISIA JA muita viranomaisia! Velkasaneeraukset ja rikosasiat käsitellään oikeusistuimissa, Persuilla on hyvä työllistävä vaikutus myös poliisiin pitäähän rötöksiä tutkijakin. Persut pitää pyörät pyörimässä.
HOHOOOO MITÄ PERSUT TYÖLISTÄÄ? OIKEUSLAITOSTA
TivoliPyörii
51<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Sirkushuveista kansa nauttii, onneksi Persut pitää huolta ettei politiikka ole tylsää, uutta uutista pukkaa päivittäin.
Hohoooo Persut etusivulla, taas huomenna
Hohohooooooooooooooooop
Työllisyys on aina ollut hallituspuolueille sydämen asia, nyt johtovastuun on ottanut Persukset, lehtimiehet ovat myös täystyöllistettyjä kun juoksevat tollojen perässä pyytämänsä haastateltavaksi uusia järjenjättiläisiä joita Persuissa piisaa.
Väärentäjiä varkaita rattijuoppoja jne
Puhumattakaan kunnallispolitiikassa häärivistä persuksista siellä rötöslistat pitkiä kuin työttömän tiliväli.
Hohohoooooo hyvä persukset
Persuilla on pitkät perinteet työllistämisestä, varsinkin poliisin , kuinka monta kuulustelupöytäkirjaa on pitänyt tehdä nykyisten persu kansanedustajien toilailujen takia, vahva veikkaus että satoja.
Persut suosii rikollisryhmiä koska PERSUJEN kunnallispoliitikko oli perustajajäsen liivijengin perustamisessa..
Hohooooooooooo
Työllisyyspolitiikka hoituu myös PERSUJEN mallilla poliiseja tietysti tarvittaisiin lisää.
Hohooooooo
Hohohooooooo hyvä persut
Hohooooooooo
PERSUJEN puolueosastojen riidat yksistään työllistää lukuisia oikeusistuimia, Persuilla on keskinäisiä riita-asioita tuomioistuimissa ympäri Suomen
Hohoooooooooooooo
Umpitollo oikeusministeri on tietysti Persun rötösherroille helvetinmoinen etu.
Mahtaako silitellä persuksien omia laitapuolen kulkijoita?
Hohohooooooooo
Hohohooooooooooooooooooo
Hohohooooooo
Hohoooooooooooo
Hohohoooooooooooooooooo
Hohohooooooooooooooo
Hohohoooooooooooooooooooooo
Hohoooooooooooooooooooooooooo
Mahtaakohan olla loppuunkäsiteltyjä edes PERSUJEN istuvien kansanedustajien rötösasiat.
Kaikki ei vielä ole tullut päivänvaloon, lisää rötösuutisia on odotettavissa.
Persujen ympärillä pyörii rikollisia kuin kärpäsiä raatokasassa.
Hohooooooo onhan siellä poliisikin porukassa.
Raatokärpäsiä, hohooo persut
Hohohohoooooooo
Hohohoooooooooooo
On se perkeleen kumma että kirkkohopeat ja ehtoollisviinit vohkinut rosvo istuu eduskunnassa eikä edes ymmärrä hävetä kerskuu vielä rosvouksillaan kännipäissään.
Hohohoo! On se kummallista, kun vasuri ei saa koskaan työllistettyä ketään, ei edes itseään!
No niinno, se Viitasaaren sahurikin on ollut perheyrityksessä, ei välttämättä ihan kaikkein kovin kuri hulttiopojalle.
Yrityksen nettisivujen historiikista: "Käyttöpääomana olivat aluksi kahden lapsen lapsilisät." Ihan kekseliästä touhua, ei o viiminen kerta kun on sosiaalituilla eletään kädestä suuhun. http://www.haka-wood.fi/historia
Englanninkielisessä historiikissä "At the time trading capital of the sawmill was formed from the child benefits of two children, Teuvo and Tuomo." eli Teuvon teolla rahoitettiin tuokin firma, joka viekin nykyään parhaan koivulaadun pois maasta, tehden vastaavasta laadusta kalliimpaa kotimaisille yrittäjille.
Filunkia kaikki Persujen hommelit, umpikierojen tollojen touhuja, yksinkertaiset torvelot äänestää kaiken maailman Hakkaraisia eduskuntaan.
Suomeen on saatava laki että vankeustuomion saanut ei voisi toimia kansanedustajana.
Nyt ei onnistu, oikeusministerinäkin on Persuporukan torveloin tyyppi.
olivat mukana rahoittamassa Saksan ja Ranskan pankkiirien saamisia Kreikasta mutta käyttivät siihen miljardeja veronmaksajien rahoja. https://jamesgonzo.files.wordpress.com/2013/03/tiukkatantta.jpg
Valitettavsti vain PERSUJEN eduskuntaryhmästä löytyy mittava joukko vankeusrangaistuksen saaneita rikollisia.
Hohoooooo rosvoja ja poliiseja Persuksien eduskuntaryhmässä lyövät viisaita päitään yhteen.
PERSUJEN kunnallispoliitikkojen joukosta löytyy kovan luokan moottoripyöräjengiläisiä ja Persut pyörittää peukaloitaan.
Oikeusviranomaisia työllistävä puolue pitäisi kieltää koska yhteiskunnan varoja voidaan käyttää viisaampiakin hankkeisiin.
Nyt Persut keksi laittaa tollomman mahdollisen tyypin oikeusministeriksi, ei ymmärrä lakiasioista yhtään mitään PERSUJEN rötösherrat voivat mellastaa rauhassa.
Perustein käsitys työllisyyden hoidosta on yhtä vinoutunut kun puolue itse, eihän työllistämisen lisääminen tarkoita sitä että viranomaisia työllistetään, vaan työttömiä
Persuja on äänestänyt syrjäytyneet ja hieman heikkolahjaiset kansalaiset, sikäli sen ymmärtää, yksinkertaista on helppo höynäyttää. Tulos näkyy ministerivalinnoissa, toinen toistaan tollompi persu istuu ministeriauton takapenkillä, onneksi Kokoomus on mukana hallituksessa että joku järki säilyy.
tutkimusten mukaan mamu raiskaa 17 kertaa enemmän kuin persu?
On se vaan niin saatanan noloa kun PERSUJEN puoluetoimistolla loisii veromaksajien rahoilla HOMORAISKAAJA
Kaikki homoraiskaukset mitkä ovat tulleet ilmi on PERSUJEN tekemiä