Hyvä Lohela kun pidit maahanmuutto kantasi !!!!

Vaikka olet puhemies tai nainen. Oli ilo kuunnella tänään uutisista kun kerroit seisovasi vuosien takaisten sanojesi takana mm muslimien pysykööt omissa maissaan. Suomi on kristitty maa ja tänne ei tarvitse muita oppeja tuoda. Harrastakoon jokainen omassa maassaan vaikka lehmänhännästä kiinnipitämistä kuolinhetkellä joka on hindujen toive
12130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

On sitten ensimmäinen persus, joka ei kääntänyt takkiaan.

Äänestä

Kyllä puolustusministeri Jussi Niinistökin aloitti jo kaksi tuntia valinnasta työn, hän hakee säästöä. Hän yrittää yhdistää rkp Wallinin" ruotsinkielisen varuskunnan jo käytössä olevaan suomenkieliseen varuskuntaan. Jussi yrittää muutrnkin korjata sateenkaarihallituksen tekemiä virheitä puolustusvoimauudistuksessa eli mahdollisesti sijoittaa varuskuntia nykyistä parempiin/tarpeellisempiin paikkoihin

Äänestä

Hyvä homma on

Äänestä

Entäs ne 300 vuotta täällä asuneet tataarimuslimit? Tai Buddhalaiset? Tai juutalaiset? Tai ateistit? Kaikkia näitä löytyy ihan kantasuomalaisistakin...

Äänestä
  • Ettei olisi takki kääntynyt...

    Äänestä

Hyvä! Lohela on suoraselkäinen tyylikäs nainen. Kansa tukee sinua ,vaikka muutamat tyhjäntoimittajat vääntelee asioita omaan muottiinsa. Ovat ilmeisesti niin kateellisia .

Äänestä
  • Se että pari nettihörhöä tukee, ei ole koko kansa. Itse asiassa 99,9999999 prosenttia ei tue... Ja taas tuo aneeminen kateuskortti.

    Äänestä

Lohela käänsi nuttunsa tiukasti väärin päin, ettei vanha karva näkyisi. Nyt yrittää olla niin puhtoinen kuin vain voi olla.

Naurettavaa on kanssa tuo Lohelan uusi kampaus ja luukki, jolla yritetään tuoda ulkonäköön 20 vuotta lisää ikää, että olisi vähän niinkun arvokkaamman oloinen. Rouva puhemies.

Koira ei karvoistaan pääse eikä Lohela menneisyydestään. Mokomakin nuori, kokematon hupakko.

Äänestä
  • Hyvä kuitenkin, ettei ole enää maahamuuttovastainen. Hän tuli järkiinsä.

    Äänestä

  • oppiavoiaina kirjoitti:

    Hyvä kuitenkin, ettei ole enää maahamuuttovastainen. Hän tuli järkiinsä.

    Persut on nyt vanha rötösherrapuolue. Lohelakin oppi, ettei kaikkea kannata mennä sanomaan ääneen - parempi vaan kiistää kaikki vaikka hammasta purren, mutta kauniisti hymyillen.
    Ajatukset rouvalla (?) eivät ole muuttuneet mihinkään.
    Kyllä koirakin tietää, ettei ruokkivaa kättä saa purra.

    Äänestä

Kansa ja puolet eduskunnasta halveksivat uutta puheenjohtajaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lohelamarihyvä kirjoitti:

Vaikka olet puhemies tai nainen. Oli ilo kuunnella tänään uutisista kun kerroit seisovasi vuosien takaisten sanojesi takana mm muslimien pysykööt omissa maissaan. Suomi on kristitty maa ja tänne ei tarvitse muita oppeja tuoda. Harrastakoon jokainen omassa maassaan vaikka lehmänhännästä kiinnipitämistä kuolinhetkellä joka on hindujen toive

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu