Olen itse aina vastannut miehille, jotka moikkaavat ja olen jutellut kaikkien kanssa jos mulla on plussa käytössä. Älkää siis yleistäkö jatkuvasti ja aina ja joka paikassa että "naiset sitä ja naiset tätä". Kun meissä naisissa on aivan samanlaisia pönttöjä kuin miehissäkin ilman että se koskee koko populaatiota.
Varsinainen huomioni kohdistuu nyt keskustelukumppaneihin, joiden luonteenpiirteet alkavat pelottaa, jolloin joutuu jättämään keskustelun sikseen. Kun täällä miehet valittaa, että asiat ei etene tai toinen ei vastaa niin siihen on kyllä tällaisiakin syitä. Mies alkaa tuntua sekopäältä tai jotenkin ongelmaiselta. Treffeillä on huomattavan paljon nykysiä suurkuluttajia ja entisiä alkoholisteja jotka ei oikesti kykene mihinkään suhteeseen, ei ole välttämättä edes naisista mitään kokemusta kun tunne-elämä on jossain pikkulapsen tasolla ja kommunikointi samoin. Halutaan seksiä ja rakkautta nyt ja heti.
Sellaisella ei ole kokemusta elämästä ja ihmisistä, kun on vuosikymmenet menneet kännissä eikä taitoa edes normaaliin keskusteluun. Ollaan toki raitistuttu, mutta mieli ei ole aikuisen. Viestit on aika sekavia ja omituisia. Pitäisi olla heti paikalla vastaamassa, vaikka olisi mikä vuorokauden aika tahansa ja jos ei tuntiin vastaa niin tulee suuttumusta ja ulinaa "taasko mua kusetettiin, taasko kävi näin, naiset on kauheita, miks mä en saa ketään, maailma on paha" ja poistetaan profiili heti kahden tunnin kuluttua, vaikka itse on omissa menoissa ja töissä ja muualla. Kuka sellaista ihmistä jaksaa alkaa pitämään pystyssä, oli se mies tai nainen? Ihan kuin toinen olisi 50v pikkuvauva.
Jos ihminen suuttuu pelkästään siitä, että ei vastaa kysymykseen tunnissa (vaikka pellolla tai saunassa ei ole tietokonetta, että vois vastata) niin miten mahtaa reagoida kun tulee oikeita ihmissuhdeongelmia?
Minua suuri osa nettimiehistä pelottaa juuri aggressiivisen käytöksen takia. Siksi haluan jonkin aikaa kirjoitella, jotta näen onko toisessa pelottavia tai huolestuttavia piirteitä. Aina kun mies sanoo, että on raivoraitis niin huomaa että fanaattisuus ja lyhytjännitteisyys on tullut tilalle. Suhtaudutaan jyrkästi kaikkeen.
Kiitos kun sain avautua. Kerro mitä mieltä olette? Miten pitäisi toimia, muuten kuin jättämällä homma sikseen? En minä vain keksi muuta keinoa.
Miehet, jotka pelottavat
8
56
Vastaukset
- 8plus15
En tiedä mikä siellä veteraanisarjassa on meininki, mutta ainakin 20-40v sarjassa meininki on niin varautunutta ja lapsellista ettei kukaan normaalijärkinen sitä jaksa. Mitä liikkuu ihmisen (naisen) päässä joka kirjottelee ja vastaanottaa satoja suoli24 viestejä kuukaudessa. Ei se ainakaan mitään seuranhakua ole vaan pelkkää ajankulutusta. Vihreä vaan palaa kuukaudesta toiseen.
- Arka-50
Meillä naisilla on enemmän valinnan varaa kai? Miksei saisi kirjoittaa satoja viestejä? Se nyt ihme hommaa on jos ensin valitetaan ettei naiset vastaa ja sitte valitetaan että kirjoitetaan liikaa. Musta pitää ottaa tarkkaan selkoa toisesta ennen kuin uskaltaa tavata. Ja pitää jotenki varmistaa että toinen hyväksyy. Puolin ja toisin. Eikä se johda välttis mihinkään sekään. Ja joidenkin miesten kans on tosi kiva kirjoitella varsinkin jos välimatka on pitkä ja mahollisuutta tapaamiseen ei usein ole.
- Arka-50
Eikö susta ole viisasta olla varautunut? Kaikkia epätasapainottomia on netti pullollaan. Kuten sanoinkin, paljon suorastaan pelottavia ja outoja. Kenen syy jos joku päästää sellaisen elämäänsä? No naisenpa tietenkin. "mitäs oli niin tyhmä"?!
- Kilttis
Onhan sitä kaikenlaisia. Jos olen vastannut naiselle ja nainen ei ole takas vastannut niin en ole jäänyt vaatimaan vastausta. Laitan yhden viestin ja harvoin olen asialliseen viestiin saanut mitään vastausta takaisin. Ehkä noin 5 vastausta olen 6 vuodessa saanut takas ja ne naiset on kuitenkin aina vain yhden viestin laittaneet. Tosi vaikeaa on saada edes yhtä vastausta. Tietenkin on hyvä ottaa selvää toisesta kirjoittelemalla pitkään
- Arka-50
Mut jos et sen takia saa vastauksia koska profiilisi tai persoonasi ei ole kiinnostava? Me itse arvioidaan itseämme erilailla kuin muut.
- Kilttis
Arka-50 kirjoitti:
Mut jos et sen takia saa vastauksia koska profiilisi tai persoonasi ei ole kiinnostava? Me itse arvioidaan itseämme erilailla kuin muut.
No minä tiedän että en minä ole kiinnostava. Jos olisin niin naiset varmaan haluaisi tutustua. Mutta se on vaan profiili, ei kaikki voi olla täydellisiä. Ei naiset ole täydellisiä eikä naisten profiilit ole useinkaan mielenkiintoisia. Ilmeisesti pelkän profiilin perusteella naiset kuka on hyvä ja kuka huono. Miksi naiset sitten valittaa niistä paskoista pettäjä miehistä jos kerran profiilin kukaan se oli hyvä mies jolle vastasi.
Valitettavasti raittiuskaan ei tarkoita sitä, että olisi kehittynyt sosiaalisesti normaalille tasolle. Itse olen siitä esimerkki.
Olen aina ollut raitis, mutta sulkeutunut luonne eikä ole mitään kokemusta seurustelusta. Enkä usko että tuleekaan, kun sitä sosiaalisuutta ja keskustelutaitoa ollaan aina vaatimassa.- pelottavamies
Moi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2898134Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1864356Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy302577Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1872531Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17962118- 511676
- 541607
Maailman laiskin eläin: persu
Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s191531Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421294- 1671273