tehän nyt ootta ihmeellisiä lampaita. te esitätte niin niin hienoa ja kuinka rehellisiä ja hyviä asukkaita te ootta..... tehän vasta ootta sellaasta porukkaa että teidän pitääs asua josain mettäs ku ette osaa olla yleisellä paikalla . yö kaudet te kuuntelete jotai paska jumutusta missä ei oo päätä eikä hantää.... kunnon työssä olevat ihmiset ei saa nukuttua kun aamulla pitää töihin nousta. ja sitte te sotkette koko pihan kaljapulloola ja tupakan tumpilla. opetelkaa asumaan myös ihmisten ilmoilla. ja vielä te ootta nii rehellisiä kun te lupaatta jotaki nii se pitää ... olen todella eri mieltä
vitsi te valtaväestö
kyllästynu
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
valtaväestöä edustan, mutta en ole aina rehellinen, kunnollinen, enkä muutenkaan erinomainen.
toki pullot ja tölkit vien kauppaan, roskat laitan roskikseen ja kierrätykseen kelpaavat niille tarkoitettuihin paikkoihin.
sammutetun tupakantumpin nakkaan "metsään" jos ei muuta sopivaa paikkaa ole.
kannatan TakeAway kahvimukille pantin asettamista, että suurempi osa jäisi ympäristöä roskaamasta. (pullon yleensä joku kerää pois ja vie ne kauppaan)
toisia en häiritse omilla tekemisilläni. Ja TÄTÄ tarkkailen koko ajan! ihminen, kun vain on sellainen, että totuttuaan johonkin, siitä tulee tapa, eikä edes huomaa omia tekojaan.
jos naapurin jumputusmusiikki häritsee kovin, osta itselle vielä paremmat (kovempi ääniset)stereolaitteet, eiköhän hän jossain vaiheessa kiinnitä huomiota omaakin musiikin kuunteluun. tuskin se varustelukilpaan johtaa.
esimerkkien kautta lapset ja aikuiset oppivat, hyvien ja huonojen.
oot ainakin rehellinen kiitos....
meidän täytyy nyt muuttaa asunnosta pois koska en halua vetää tota naapuria oikeen turpaan vaikka kylläpitääs... yleensä heti ollaan valittamas romaneista vaikka ne ei kyllä häiritte ketään (toki löytyy poikkeuksia) mut suurin osa kunnioittaa heistä naapureita.ja vaikka asiasta on ilmoitettu asunnon omistajalle nii jostain syytä omista ei oikeen ota asiaan kantaa.
peräkammaripoikanahjus siinä on yhteikunnalle kallis ongelma
Kallein ongelma on yksityisyrittäjä joka rikkoo kaikkia sääntöjä. Sellaien henkilön ei sais työllistää ketää, koska ei ymmärrä kuinka asiat pitää hoitaa. Niitä ressukkoja on Kauhajoella ikävä kyllä aika monta. Voi hellallettas niitä poloisia.
euuuuu
ssssssssss