Tulipas hyvä hallitus

heti alkaa tapahtumaan eikä anneta periksi.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kyllä, varsinkin ulkoministeriä käy kiittäminen. Ei lähtenyt panikoimaan jostain listoista joka koskettaa tässä maassa vain yhtä ihmistä. On aika normalisoida suhteet Venäjään. Jonkun Ruotsin on aina helppo suomalaisen selän takaa esittää rohkeaa mutta meillä on realiteettina EU:n pisin maaraja Putinin valtakunnan kanssa, tältä pohjalta on lähdettävä.

Äänestä

Lorvimisesta ei pidä maksaa ja töitä pitää hakea.

Äänestä
  • Ja veroluikurit kuriin!

    Äänestä

Se on aina hyvä merkki, kun älinää kuuluu. Se on sen merkki, että päätöksiä tehdään ja on tehty. Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat...

Äänestä
  • Ei ollenkaan hyvä merkki. Saattaa eräiden housut palaa ennen aikojaan.

    Äänestä

Heidi Harmaa Hautala on juuri oikea henkilö joka kuuluu mustalle listalle Venäjällä! Suomessa sama henkilö kuuluu Verohallinnon Harmaalle Listalle! Jotensakkin epätoivottu Henkilö, ainoastaan Tsetseenialaiset muslimit rakastaa tätä provokattoria!

Äänestä
  • Heidi kuuluu sinne, mihin sen ämmän sukunimi viittaa.

    Äänestä

Sipilä säätiöi yritysmyyntitulonsa jotta vältti veronmaksun. Hävetköön jos edes osaa.

Äänestä

Kyllä tämä on loistohomma. Palstan vasurivalittaja voi spämmätä paskaansa mutta se ei muuta mitään.

Äänestä
  • Älä lesoa kun et mistään mitään tiedä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkaakk kirjoitti:

heti alkaa tapahtumaan eikä anneta periksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu