Waterloon taistelusta kulunut 200 vuotta!

Pieni mies Napoleon antoi engelsmannien tuntea tuta ranskalaisen sotilasvoiman edessä.
https://www.waterloo2015.org/en
Niin siitä on jo 200 vuotta, ja paljon on vettä virrannut Vantaassa kun tuo taistelu käytiin.
Siellä on suuret juhlat alkamassa ja hotellit loppuunmyytyjä!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä se oli Napoleon, joka sai Waterloossa turpaansa Wellingtonilta eikä päinvastoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LLopen_lottatyttö kirjoitti:

Pieni mies Napoleon antoi engelsmannien tuntea tuta ranskalaisen sotilasvoiman edessä.
https://www.waterloo2015.org/en
Niin siitä on jo 200 vuotta, ja paljon on vettä virrannut Vantaassa kun tuo taistelu käytiin.
Siellä on suuret juhlat alkamassa ja hotellit loppuunmyytyjä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu