Lämpötila 13,7 °C, Kosteus 60 %. Että silleen.
Suomen lämpötila ja kosteus vaihtelee...
höpöpönö
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Siinä se näkyy taas ihmisen vaikutus maapallon lämpötiloihin ja kosteuteen.
Nyt olisi kiireesti rakennettava auringonpaisteen keräimiä ja tuulihankaimia takuuhintatariffeilla sen torjumiseksi.
Afrikasta pitää tuoda paitsi afrikkalaisia moniosaajia, myös Saharan kuivaa ilmaa että ilmasto saadaan takaisin tasapainoon.
Mikään ympäristön hyväksi tehty uhraus ei ole liikaa kun se maksetaan verovaroilla tai valtiolle velkaa ottamalla.
Päivitys tilanteeseen: Lämpötila 12,3 °C, Kosteus 65 %. Lämpötila on laskenut 1,4 °C, kosteus on noussut 5 %-yksikköä. Että silleen.
Päivitys tilanteeseen: Lämpötila 12,1 °C, Kosteus 64 %. Lämpötila on laskenut 0,3 °C, kosteus on laskenut 1 %-yksikköä. Että silleen.
No täytyy lisätä vielä ilmanpainekin mukaan.
No nyt tilanne on seuraava: Lämpötila 11,0 °C, Kosteus 61 %. Paine 1016,3 hPa.
Että silleen.
Päivitys tilanteeseen: Lämpötila 13,2 °C, Kosteus 48 %. Paine 1017,7 hPa.
Että silleen.
Että silleen.
No lisätty kastepiste kiinnostavuuden lisäämiseksi.
No päivitys tilanteeseen: Lämpötila 12,1 °C, Kosteus 55 %. Paine 1023,0 hPa, Kastepiste 3,4 °C
Että silleen.