Romanit ryöstivät taas vanhuksen

Kaksi ulkomaalaista naista(romaneja) kaatoi 90 vuotiaan suomalaisvanhuksen maahan ja ryösti tämän, poliisi ei vielä eilen kertonut että mistä vanhusta tullaan syyttämään mutta on hyvin todennäköistä että kansaryhmää vastaan kohdistuneesta rasismista.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä se vanha mummu enää rahalla tekee...? Nälkäänsä ja uuden BMW osamaksuun tarvitsivat kurjat kerjäläiset rahaa.. Suvaitkaa ymmärtäkää antakaa anteeksi..

Äänestä

vihervasemmisto, herätkää...rosvoille lisää rahaa valtiolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikkupetteri kirjoitti:

Kaksi ulkomaalaista naista(romaneja) kaatoi 90 vuotiaan suomalaisvanhuksen maahan ja ryösti tämän, poliisi ei vielä eilen kertonut että mistä vanhusta tullaan syyttämään mutta on hyvin todennäköistä että kansaryhmää vastaan kohdistuneesta rasismista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu