180cm Kaverini sai eilen kaksi naista!

Baarista mukaa..... nyt alkaa mennä jo hermot......
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei jatkoilla silti mitään välttämättä edes tapahtunut.

Äänestä
  • Sai se pillua toiselta, ja se toinen lähti ku sai jonkun soiton.

    Äänestä

Me naiset aina halutaan jakaa yksi mies kaverin kanssa, pitkä tietenkin. Ja ytm ja JÄNNÄKIN vielä.

Äänestä
  • 180-senttinen ei ole pitkä.

    Äänestä

  • ja1978 kirjoitti:

    180-senttinen ei ole pitkä.

    160cm naiselle on ;)

    Äänestä

Itsekin olen monesti lähtenyt baarista kahden naisen kanssa ulos ja aina sieltä tulee joku kateellinen äijä haastamaan riitaa. Vähintään jotain huutelua saa kuulla.

Äänestä

360cm kaverini sai 4 naista.

Äänestä
  • Niin ja 90 senttinen sai yhden naisen, sehän riittää!

    Äänestä

Itse 185 ja hengasin lukiossa 168 pitkän kaverini kanssa. Kaveri sai helposti naisseuraa ja tyttöystäviä.
Kyse on pokaustaidoista. Kaverini koitti niitä minulle tuolloin opettaa, mutta silloin en tiennyt, että näitä asioita voi oppia.

Äänestä

Jos mies on 179,9 se ei voi koskaan saada naista. 180 on ehdoton ALA raja, koska miehen kuuluu olla YLI 180!!!

Äänestä

Voihan teitä, jotka luulette valinnan tapahtuvan aikuisella iällä vain ulkopuolisten seikkojen mukaan. Suurimmalla osalla on joitain asioita joista pitää toisen ulkonäössä, mutta nekin ovat usein joustavia. Tärkeintä on ollut se kemia ja arvomaailma, toisen persoona. Jos etsitte baarista niin voi olla että ulkonäöllä on suurempi vaikutus siellä, ollaanhan siellä yleensä vain hyvin kevyin mielin pitämässä hauskaa.

Itselleni ulkoisilla seikoilla ei ollut oikeastaan mitään väliä. Joskus meinasin ihastua erääseen 165cm mieheen, mutta hänpä alkoikin yksillä treffeillä haukkua itseään ja syyllistää KAIKKIA naisia siitä, että he eivät huoli häntä kun hän on niin lyhyt. Itselleni tuli jämäpalaolo. Sanoin sitten hänelle, että minulle ei sillä ole väliä, vaikka hän lyhyt onkin, hän ei uskonut vaan oli kuin pikkulapsi. Oli muitakin asioita miksi sitten en kyseisen miehen kanssa enää ollut mm. se että auto oli jokin egon jatke ja se näkyi. Myös se kun hän yritti kolmansilla treffeillä päästä sänkyyn. Annoin tämän miehen jäädä sitten etsimään jotakuta toista naista jolle ei miehen erittäin huono itseluottamus olisi esteenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selväheikki kirjoitti:

Baarista mukaa..... nyt alkaa mennä jo hermot......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu