Ei Charlie Hebdo -lehti olisi Soinista ja pperussuomalaisista juttua tehnyt lehteen, ellei heidän sanoilla ja teoilla olisi valtaa euroopassa. Taitaa olla enemmän kuin me tavallinen kansa hoksaamme asiaa.
Halusipa Presidentti Niinistökin mieluummin Soinin kuin Stubbin ulkomaansuhteita ylläpitämään. Onhan Soini myös olut EU parlamentissakin töissä, joten suhtieta on luotu siellä jo vuosia.
Uusi aika koittaa euroopassa, kun valtio valtiolta aletaan muslimiterroristit palauttamaan takaisn afrikkaan.
Soini euroopan vaikutusvaltaisimpia :)
14
<50
Vastaukset
- well_done
Joo, hienosti tehty, Soini! Suomi on päässyt maailmankartalle!!!
- 354893583
Heh, tuo presidentti "Niinistön" vastustus keksittiin Soinin saunaporukoissa, jotta saataisiin tyrmistyneimmät perussuomalaiset ruotuun sopivalla selityksellä. Soini otti kevyemmän ja vähemmän vaikutusvaltaisen pestin, jotta puolueen suosio ei vähenisi. Tavoitteena on olla suurin oikeistopuolue seuraavissa vaaleissa. Soinin haave vuodelta 2000 ja jo sitä aikaisemmin on siis toteutumassa kunhan pelisiirrot tekee taitavasti.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/perussuomalaisten-soini-kokoaa-uutta-puoluetta/1823844
Tärkeintä nyt on kurjistaa kansaa ja sysätä vastuu siitä kaikille muille paitsi itselleen. Tavoitteen tulee olla esiintyä Suomen kansan pelastajana. Sopiva juuri ennen vaaleja ajoitettu hallituksesta lähtö luultavasti ajaa asian ja kansa nielee syötin ja kohonkin.- ååååwww
Oli miten oli, mutta tehokkaasti Persut toimivat. Kansa eli onnellista elämää Jutan, Paavon Villen ohjauksessa. Rahaa ja ruokaa riitti leipäjonoihin asti. Onnenaikaa kesti lähes kahdeksan vuotta. Ja nyt, kertaheitolla, kansa onkin kurjistunut. Siihen saavutukseen tarvittiin Persut ja yksi kuukausi aikaa!
Ihan täytyy ihastella noin nopeaa toimintaa! - kjfjdkjdjdnkdjd
ååååwww kirjoitti:
Oli miten oli, mutta tehokkaasti Persut toimivat. Kansa eli onnellista elämää Jutan, Paavon Villen ohjauksessa. Rahaa ja ruokaa riitti leipäjonoihin asti. Onnenaikaa kesti lähes kahdeksan vuotta. Ja nyt, kertaheitolla, kansa onkin kurjistunut. Siihen saavutukseen tarvittiin Persut ja yksi kuukausi aikaa!
Ihan täytyy ihastella noin nopeaa toimintaa!Katainen tän maan tuhosi eikä sitä persut enää nosta ja pahemmin suohonkaan ei saa.
- wrrtwrtrwt
kjfjdkjdjdnkdjd kirjoitti:
Katainen tän maan tuhosi eikä sitä persut enää nosta ja pahemmin suohonkaan ei saa.
Ei Katainen mitään tuhonnut ole mutta sinä olet kyllä tuhonnut oman maksasi tuolla ryyppäämiselläsi.
- onnee
suomen asiathan päätetään nykyään ulkomailla joten soinihan on nyt siellä ytimessä!!
- sdfgfgdfhdh
Vai on Soini vaikutusvaltainen? BUUAHAHAHAHAAA!!! Onko siis Helsingin kaupunginvaltuuston varajäsen Olli Sademieskin Euroopan vaikutusvaltaisimpia, kun hänen mamu-vastaisia sterilisaatiojuttujaankin siteerattiin lehdessä?
BUUAHAHAHAHAHAAAA!!!!!!- tigigoyg
Pakko olla kun näin vaikutusvaltaisessa lehdessä mainitaan??
- dfgftollogdfhdh
On sitä vaikutusvaltaa kun sdfgfgdfhdh tollolla menee kusi housuun.
Ota lisää Diapamia , ehkä aasi rauhoitut. - werqwerwewerwer
dfgftollogdfhdh kirjoitti:
On sitä vaikutusvaltaa kun sdfgfgdfhdh tollolla menee kusi housuun.
Ota lisää Diapamia , ehkä aasi rauhoitut.Kusi meni housuun lähinnä näiden tyhmien persujen naurettavista jutuista, kun naurattaa niin perkeleesti!
BUUAHAHASHAHAAA!!!!!!!
Erehdyit. Pullukka ei ole vaikutusvaltainen, vaan Euroopassa yhtä vihattu kuin profeetta Muhammed väkivaltaisine seuraajineen. Siksi ranskalainen satiirilehti piirtää vuorotellen pilakuvia Muhammedista ja Soinista.
Ääripersuthan ovat samanlaista porukkaa kuin ääri-islamistiset rikastuttajat.
Erehdyit myös uskoessasi profeetta Soinin seuraajien pyhään tekstiin, että tasavallan presidentti olisi muka halunnut Pullukan ulkoministeriksi. Profeetta itse tunnusti, että hän ei uskaltanut ryhtyä kantamaan vastuuta valtiovarainministerinä, vaan halusi vain kierrellä lomamatkoilla neljä vuotta − veronmaksajien rahoilla.
Soinin motto: ”Nyt on veronmaksajilta piikki auki!”- ranskis
Mitä ranskalaiset osaa, ei juuri mitään, ehkä valmistaa viinejä ja kortonkeja, ei taida Olkiluodon dynamo valmistua tällä vuosisadalla.
Ranskalaisten pitäis käyttää kumia useammin ettei aasit lisäänny. - Doktorötker
Nämä päivystävät työttömät persutrollit ovat varsin hupaisia heppuja.Kirjoitusten yksinkertaisuus kielii heikosta ymmärryksestä,jopa debiilin tasolle taantuneista ihmisraunioista.
- TiidolfSoinler
Ja jos kuviteltaisiin, että Soinilla olisi vaikutusvaltaa, pitäisi muistaa että sitä oli myös Stalinilla ja Hitlerillä. Kaikki vaikutusvalta ei ole positiivista. Onneksi suomalaisten ylivoimainen ja yhä kasvava enemmistö näkee Soinin läpi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377192
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu353731Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603181
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1293096Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779- 372730
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482476Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445