Aineita jätevesissä Kauhajoella

Lahdessa mitattu jätevesistä huumausaineiden pitoisuuksia ja sijanumero yksi. Miten Kauhajoki sijoittuisi listalle huumausaineiden pitoisuuksia koskien? Entä psyykenlääkkeet? Taitaisi sijoitus olla aika korkea mittarissa. Mitä mieltä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No kauhajoen jätevedessa suurin määrä on sikojen ja kepujen päästöjä,lääkkeet ja e pillerit toiseksi ja huumeet tulee vasta viimeisenä .

Äänestä

Kaksi vuotta sitten tehdyssä tutkimuksessa Kauhajoki oli sijalla 24.

Äänestä

Täällä Kalliossa tehtiin viemäristä harvinainen löyty, sinne oli jostakin lorahtanut kusen, huumeiden ja muiden päihdyttävien päästöjen sekaan vettä, vuotoa tutkitaan.

Äänestä

Menen sinne tai tänne niin huomaan saman asian.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haluustietää kirjoitti:

Lahdessa mitattu jätevesistä huumausaineiden pitoisuuksia ja sijanumero yksi. Miten Kauhajoki sijoittuisi listalle huumausaineiden pitoisuuksia koskien? Entä psyykenlääkkeet? Taitaisi sijoitus olla aika korkea mittarissa. Mitä mieltä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu