AY-RINTEEN LÄHTÖLASKENTA ALKANUT

Suurin ongelma on se, että Rinne tietää SAK:n ja liittojen salat. Siis suojatyöpaikka SAK:sta ilman kasvojen menetystä tai karkotus ulkomaan hommaan? Samoin Homo-Paanaselle?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jaettakoon sosdemit kahdeksi puolueeksi siten, että omat puolueensa muodostavat:
-suomalaista demokratiaa kannattavat, sairaalloisesta kateudesta vapaat sosialismin perään haikailemattomat.
-kaiken maailman taivaanrannan maalarit, jotka näkevät asiat punaisten linssien läpi katsellessa enemmän tai vähemmän epätasa-arvoisina naisia alistavina ongelmina, joihin ratkaisu on talousjärjestelmän muuttaminen. Erityisen pahaa on yksityinen sairaanhoito, hyj,hyj.
Olkoon puolueiden nimet vaikkapa SDP ja TPSL.

Äänestä
  • "-suomalaista demokratiaa kannattavat, sairaalloisesta kateudesta vapaat sosialismin perään haikailemattomat."

    Tuohon ryhmään kuuluvia ei ole koskaan ollut demareissa.

    Äänestä

Kannatetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petti-odotukset kirjoitti:

Suurin ongelma on se, että Rinne tietää SAK:n ja liittojen salat. Siis suojatyöpaikka SAK:sta ilman kasvojen menetystä tai karkotus ulkomaan hommaan? Samoin Homo-Paanaselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu