Ilahduttavia kuvia suomalaisille poterossa eläville.
http://fi.sputniknews.com/kuva/20150608/137015.html
http://fi.sputniknews.com/kuva/20150608/137015.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tuossa oli muutama tuttu kuva Petroskoin satamasta. Äänisen rantaa reunustaa taideteosten kokoelma. Muistelen, että tuo "kalastaja-hahmo" on norjalaisen taiteilijan tekemä.
Kesäviikonloppuisin sataman tienoo on kaupunkilaisten ja matkailijoiden ahkerassa käytössä. Satamasta pääsee laivaristeilyille vaikkapa Kizin saarelle, satamassa on myös ruokaravintoloita, ruokailu- ja oluttelttoja, tivoli lapsille.
Katutaidetta ym.
Ja taa-aas R Y S S I E N trollikirjoittajat käyttävät erinomaisen hyvää ja palatalle sopivaa: "SeAvarakatseinen" -nimimerkkiäni.
R YS S I E N ja R-kätyreiden kalloon ei millään sovi, että palstaa seuraava kirjoittaja tunnistaa HETI trollikirjoitelman = sepustuksen, kun nämä vähä-älyiset eivät osaa eivätkä uskalla PÄÄ-konttorin pelossa kirjoittaaa tekstiinsä avansanaa: " R Y S S Ä tahi R Y S S I MI N E N.
Kuvissa ei ole mitään ilahduttavaa; päinvastoin, ne ovat kuvia R Y S S I E N valloittamista maa-alueista, jotka oikeasti pitäisi kuulua siis ortodoksisten karjalaisten livviläisten, inkeriläisten ja vepsäläisten muodostamaan valtioon.
Luontohan on kaunis, mutta SE ei sinkaan ole sitä, R Y S S I E N hallinnon ansiosta!
Parempaa katsottavaa tästä linkistä:
https://www.youtube.com/watch?v=NaEzbDn2eDE
Anteeksi taas purkautumiseni, lyön aina tällaisen jälkeen itseäni päähän muutamia kertoja mutta venäläiset eivät pakene päästäni....onneksi Mane ja Juhani lahtevät avukseni.
Kirjoita: " R Y S S Ä" ..... niin tekstisi vaikuttaa lähes uskottavalta.
(minä- POIKA ja Evakko-Poika eivät sanojaan säästele)
Olehan varjo-Avara varovainen, etteivät R Y S S I E N (tovereittesi) OMOH = HOMO -joukkiot iske erehdyksessä Sinun kimppuusi.
Uhkaus on jo lähetetty osoitteella : SeAvarakatseinen
Pidämielessä: "Olisit hiljaa, että saat olla!"
Älä Avara kehu kakkaleikeilläsi! - Karjalan palautus - Suomi24 Keskustelut
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13580843
En voi oikein mitään pakkomielteilleni, taas ne purkautui. Mane ja Juhani Varkaudesta on onneksi lähdössä kanssani.
Mutta Neuvostoliiton armeija ei kyennyt kukistamaan Suomea talvisodassa eikä jatkosodassakaan. Hassua miten niin iso valtio jolla miljoonia miehiä ja kehittynyttä aseteknologiaa, Suomen rajalla, ei pystynyt kukistamaan paria tuhatta maalaisviljelijää, joilla ei edes välttämättä ollut kunnon koulutusta ennen sotaa, ja joilla oli vanhat aseet. Kyllä te ryssät ootte naurettavia. Siellä se Simo istui puussa ja ampui teitä ilman tähtäintä ja noin 400 osumaa nettosi. Vaan eipä teillä Suomen sodasta ole tietoa, kun propagandaa tulee perseestä väkisinkin ulos. Tehän sen sodan muutenkin hävisitte. Jos ei oltais hyväksytty isä aurinkoisen ehtoja, ois tullu kahta kauheammin kyrpää ja oltais vieläkin maksamassa velkoja.