Menisi yhdeksältä ostamaan keskaria, se on halpaa. Ensin kotona kaljaa ja sitten halpaan baariin, näkisi vähän ihmisiä. Pari viikkoa kotona käkkinyt, alkaa jo kyllästyttämään. Olen kirjastossa joka toinen päivä käynyt mutta eipä siellä tule läppää heitettyä. Vituttaa tämä työttömyys, tuskin enää töihin pääsen kun ensi kuussa tulee 50 vuotta mittariin.
Pitäsiköhän tänään ryypätä...
Ehkä.otan
2069
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Minä ainkakin haen lastin nyt S-marketista!
Minä hain pari mäyristä eilen ja toisen kittasin viime yönä. Kohta hakemaan lisää alkosta juomaa.
Hieno mies!
ryyppää sinä minä lähden ajelemaan pyörällä. vähintään 50 km. voisi tehdä rannalle nuotion ja paistaa pari makkaraa ja nauttia ne piimän kera.
katsotaan vituttaako sinua huomennakin ja vituttaako minua huomennakaan.
kaikesta päätellen sinua vituttaa jo!
miksi olisi vituttanut ajoin ensin 40 km ja sitten menin rannalle jossa laitoin nuotion palamaan ja menin uimaan. siellä oli nuori nainen jonka kanssa uimme ja paistoimme minun makkaroitani. piimän sijaan nainen joi kivennäisvettään. hänen koiralleen kelpasi piimä ja makkara. siinä sitten juttelimme jonkun aikaa ja sitten ajoin 15 km kotiin.
"Pari viikkoa kotona kökkinyt"
Hui miten hirveää elämää! En ikinä voisi olla köyhä työtön ja nököttää kesällä sisällä! Toivottavasti saat elämäsi kuntoon! Mene sinne töihin nyt pummi kuitenkin! :D
Viina on köyhän ainoa lohtu...
Älä väännä palturia.
Vedän tänään kännit.
Riipasen kunnon kännit tänään.
Juon kaljaa tänään. Vasta eka kalja menossa mutta kyllä se tästä ja mitäpäs muuta sitä tekis työttömänä. minulla on 4 koppaa olutta ja viinaa 3 pottua kaapissa, ostin koska voitin tulosvedosta 670 euroa. Eilen oli lähelllä 5000 voitto kenosta. Oli 7 oikein kenon taso kasissa.
https://www.youtube.com/watch?v=cW7Vq2IUk0U Katsopa lgendaarisen Heikki Kinnusen roolia. Siinä Heikki tuli humalaan, vai tuliko?
Aina voi yhden ottaa
"Ei tippa tapa ja ämpäriin ei huku"
Joskus se tippakin on liikaa ja ämpäriin hukkuu.
Kukaan ei löydä järkevää jutteluhenkeä baarista aloita harrastus esim, löytyy pihalle pistettyjä urheilu penkkejä. Tai yms. Parantaa muutakin kuin alkoholisointumista ja huonoa seuraa.
Menisit sinäkin töihin!!!11
Ensin lapsienkasvatus ja koulutus sitten töihin.
Eikö sinulla ole järkevämpää tekemistä kuin imettäjää potkia persuuksille, unohtaen lapsien hyvinvoinnin.
http://m.youtube.com/watch?v=3O1_3zBUKM8
kuulostaa hyvältä idealta