Gbg:ssä autopommi, kuolleita

http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194985658112/artikkeli/auto rajahti goteborgissa ilmeisesti useita kuolleita.html


nuorukaiset vähän keppostelevat siellä.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ruotsalaiset pääsivät taas suvaitsemaan.

Äänestä
  • Ihmisiä kuolee -- sinä saat näsäviisastella. Hurraa! Suvaitsit kai Kampin autopommiakin.

    Äänestä

Göteborgsposten puhuu - kuten myös Hesari - melkeinpä pakolla liikenneonnettomuudesta.

Kuitenkin silminnäkijät raportoivat auton katon lentämisestä 10 metrin korkeuteen ja niin valtavasta pamauksesta, että se kuului eräänkin ohiajaneen kotiin saakka, jossa vaimo oli kysellyt valtavasta pamauksesta. Mitään muita autoja tähän onnettomuuteen ei sisälly, eikä törmäystä. Auto yksinkertaisesti räjähti.

Mikä ihmeen liikenneonnettomuus se tuollaista tekee? Silminnäkijät puhuvat kerta toisensa jälkeen räjähdyksestä, mutta lehdet uutisoivat aina vain sitkaasti liikenneonnettomuudeksi.

https://www.gp.se/nyheter/goteborg/1.2745161-flera-doda-i-trafikolycka-i-torslanda

Äänestä

Luultavasti paikalliset rintaliivimotoristit tai muut rikolliset vasistiryhmät taas
hörhöilleet ja napsauttaneet nallin omille munilleen,on ne niin tyhmiä kyllä :)

Äänestä

Eipä taida olla vielä tietoa tapauksesta. Tosin poliisin tiedottamattomuus saattaa antaa vihjeen, että tekijät ovat niitä, joita usein epäilläänkin.

Äänestä

yksittäistapaus.
hys hys.

Noilla blondeilla sinisilmäisillä ruotsalaisilla on ilmeisesti joku ongelma, koska ovat maailmassa raiskaustilastoissa kakkosena heti Etelä-Afrikan jälkeen. Etelä-Afrikassakin buurit syyllistyvät medialta saamani mielikuvan mukaan raiskailuihin siinä kun muutkin kansanryhmät.
Tietämättömille: buurit ovat hollantilaisten jälkeläisiä ja luonnollisesti valkoihoisia ja hyvin koulutettuja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kfbjdndfjkfkx kirjoitti:

http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/1194985658112/artikkeli/auto rajahti goteborgissa ilmeisesti useita kuolleita.html


nuorukaiset vähän keppostelevat siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu