kyllä me leikataankin
Stubb: Tottakai eläkkestä voi leikata
31
51
Vastaukset
- siitonheleppo
Joo
- onmukavaleika
Hanaa
- pananhaisen
Jees
- löysätpoiskok
Kyllä
- löysäthousussakok
Oikein
- valheitako
Lateli vaalikierroksella!
- gfgfgfg12
Leikataan, mutta ei suurista eläkkeistä. Missään tapaksessa eläkkeille ei saa asettaa mitään kattoa.
- meollaanleikakok
Hei
- serabuera
Laula
- laitetaankäytönmaksu
Joo
- OGÖRA
JaA
- tååindeksiikok
Piste
- lopetetaanturhatlisät
Joo
- paakisetkok
Toota
- leikataan
Hej
- reikasakinleikataakok
Hewja
- einehuomaapientäleikaust
Hej
- nälkään
Ei riitä! Viedään asumistukkikin leipäjonolaisilta. Laaninen riemuissaan! Persut tukee..
- kuinon
Leikkaa sitten suureläkkeen saajia ja tee se eläkekattoraja samalla!.Kai leikkaat kaikilta tietysti vai jääkö suureläkkeet leikkauslistan ulkopuolelle?????.
- aluksimalti
#0 viivaa
- automatkok
Hei,sehän lisää työllisyyttä,hoidettavia ja avustettavia tulee lisää
- tulonjakkookok
Muuttaa
- varakaatokoko
Tottakai
- vaikkavaimonsapäälle
Oikean vastauksen saadakseen, juoskoon vielä.
- tehtävämme
Se on kivaa rääkätä köyhiä?
- mevuosittainkok
Joo leikataan vuosittain
- hetituokaa
Mamuille ruokaa
stybb on mielestään tärkeä henkilö ja vastaa tuhatta ryss...köyhää. siik hail.
- seliseliselis
seliseli
- lakkeistakeikan
JOO
- kehittämistä
JOO
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2412064- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461272Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50982- 40789
- 14780
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30761Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637