Kreikan pitää saada lainaa, että voi maksaa lainan

Ei voi muuta kuin nauraa, mitä teatteria.
Ja Kreikan ja EU,n johtajat vain hymyilee kameroissa.
29<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Läyhää on.

Äänestä
  • Hölmölään ollaan liitytty 1995. Peittoa jatketaan leikkaamalla toisesta päästä ja taas toisesta, arvaa lyheneekö velka????? Hölmöeurope.
    Hupauunot päättämässä ja kansankomissaari Katainen.

    Äänestä

Varsinkin Tsiprasia naurattaa kuvassa kuin kuvassa. Täysi pelle!!!

Äänestä
  • Sille ei voisi antaa marttakerhon kahvikassakaan hoidettavaksi.

    Äänestä

  • glkhfs kirjoitti:

    Sille ei voisi antaa marttakerhon kahvikassakaan hoidettavaksi.

    No ei todellakaan. Varoufakis näyttää ihan rikolliselta mafia-mieheltä.

    Äänestä

  • Miksei naurattaisi. Tietää, että EU antaa lopussa periksi. Eivät uskalla antaa kenenkään irtautua EMUsta.

    Äänestä

Kyllä huomaa että kreikkalaiset on äänestäneet "alan" miehet hoitamaan maansa asioita.

Äänestä

Pikavippejä,joilla maksetaan toisia.

Äänestä
  • Täyttä kusetusta koko tuo Kreikan touhu. Tuo peli on saatava loppumaan heti.
    Että silleen.

    Äänestä

  • höpöhöpö kirjoitti:

    Täyttä kusetusta koko tuo Kreikan touhu. Tuo peli on saatava loppumaan heti.
    Että silleen.

    Sinä taidat olla työtön joka elää palstalla kun olet aina täällä kommentoimassa?

    Äänestä

  • Zalaam kirjoitti:

    Sinä taidat olla työtön joka elää palstalla kun olet aina täällä kommentoimassa?

    Mitä helevetin väliä ,onko työtön tai ei.
    Ihan voin kertoa,että heitä on liki miljoona Suomessa,kun fantastiset on kilpailuttanut.Osa täälä saattaa jopa olla eläkkeelläkin,
    Suomessa ei enää kohta halua ketään tehdä töitä,mutta se johtuu vain siitä,että töitä ei ole.

    Äänestä

  • waler- kirjoitti:

    Mitä helevetin väliä ,onko työtön tai ei.
    Ihan voin kertoa,että heitä on liki miljoona Suomessa,kun fantastiset on kilpailuttanut.Osa täälä saattaa jopa olla eläkkeelläkin,
    Suomessa ei enää kohta halua ketään tehdä töitä,mutta se johtuu vain siitä,että töitä ei ole.

    Työttömät ovat suomen saastaa ja pysykööt piilossa omassa luolassansa, ei työttömillä ole mitään sananvaltaa suomessa ja pysykööt pois valittamasta.

    Työttömät ovat suomen häpeäpilkku ja pahempi pahe kuin mamut ja somalit.

    Työttömät voisi vaikka lähettää Afrikkaan.

    Äänestä

  • Zalaam kirjoitti:

    Työttömät ovat suomen saastaa ja pysykööt piilossa omassa luolassansa, ei työttömillä ole mitään sananvaltaa suomessa ja pysykööt pois valittamasta.

    Työttömät ovat suomen häpeäpilkku ja pahempi pahe kuin mamut ja somalit.

    Työttömät voisi vaikka lähettää Afrikkaan.

    Onko työttömyys työttömän syy vaiko vain seurausta siitä, ettei ole työtä, josta joku maksaisi palkkaa? Orjatyötähän toki olisi tarjolla vaikka kuinka paljon.

    Äänestä

Pannaan lukihäiriöinen ministeri-kalainen hommiin. Kreikka saa suomelta ison lanan. siis sellaisen 60-luvulla valmistetun raskasraketeisen tielanan joka löytyi jostain kyssäinrajan takaa pusikosta.
Made in USSR.

Kreikka on siis LANANSA saanut, eikä auta valittaa. Mukaan myös ongelmajätettä eli tiu virkamiehiä, jotka lattaisi paikan alkoholilait sekä autoverot kerralla (epä)kuntoon.

Äänestä

Suomi antaa rahaa EU:n budjetin, IMF:n ja Euroopan investointipankin kautta takuutusten ja suorien kahdenvälisten antolainojen lisäksi.

Äänestä

Suomikin ottaa lainaa että voi antaa Kreikalle lainaa jonka pitäs maksaa EU,lle
lainansa? Piiri pieni pyörii ja rahat vedetään välistä ja sitten lisää lainatukea ja taas jotku vetävät ne rahat välistä. Joku tässä on pahasti pielessä

Äänestä

Surkuhupaisaa on että, entinen EU vastainen Soini on nyt syytämässä veronmaksajien rahoja Kreikkaan

Äänestä
  • Etpä ole asioista paljon perillä , sillä Perussuomalaiset ovat ainoa puolue joka kyseistä rahanjakoa vastustaa , mutta oletko huomannut , että PS puolue ei ole yksin hallituksessa , vielä , mutta ehkäpä seuraavien vaalien jälkeen .

    Äänestä

  • persuteipetä kirjoitti:

    Etpä ole asioista paljon perillä , sillä Perussuomalaiset ovat ainoa puolue joka kyseistä rahanjakoa vastustaa , mutta oletko huomannut , että PS puolue ei ole yksin hallituksessa , vielä , mutta ehkäpä seuraavien vaalien jälkeen .

    ei vastusta

    Äänestä

  • persuteipetä kirjoitti:

    Etpä ole asioista paljon perillä , sillä Perussuomalaiset ovat ainoa puolue joka kyseistä rahanjakoa vastustaa , mutta oletko huomannut , että PS puolue ei ole yksin hallituksessa , vielä , mutta ehkäpä seuraavien vaalien jälkeen .

    Ei kuules, Soini on nyt hallituksessa ja hyväksyy kaiken mitä hallitus haluaa tehdä, Soini on käskenyt persujen pitää turpansa kiinni kaikista vaalilupauksista tai mistään hallituksen arvostelemisesta.

    Soini on myynyt sielunsa ja haluaa vain elää kissanpäiviä nykyisessä virassaan ja nytkin luistaa kaikesta vastuustansa sanomalla että "ei kuulu mulle"

    Äänestä

Olisikin pieniä rahoja, mutta kun jo 300 miljardia annettu ja lisää menee...toinen paketti oli 240 miljardia, josta tämä 7,2 viimeinen erä. Kolmas paketti suunnitteilla, varmaan taas satoja miljardeja. Kyllä suomen 4 miljardin säätöt tuntuvat näissä summissa pieniltä. Ja kovalla itkulla sitäkin tehdään. Säästetään 4 miljardia ja sitten annetaan Kreikkaan 7 miljardia, hölmöläisen hommaa.

Äänestä

Juutalaispankit siirtävät varallisuutta eurooppalaisen veronmaksajan maksettavaksi - karkuun ei pääse.

Äänestä

Tyhmä kansa ansaitsee arvoisensa koaliittion joka tässätapauksessa on EU.
Helvetin tyhmät Suomalaiset uskoivat Lippos pellen puheita PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖöÖ!
Ei mitää pelättävää EU on Suomen onnela ja paratiisi, PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
Esko Aho maalaa nyt MÖRÖN SEINÄLLE, PIMEÄÄ PELOTTELUA: PIMEÄÄ PELOTTELUA!!!!! PÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
Täällä putki paavo pööööööööö, ö.

Äänestä
  • Tästä täytyy ottaa opikseen, jäin työttömäksi ja nyt ei riitä rahat
    asuntovelan korkojen maksuun, edes.

    Minäpä menen pankkiin ja ilmoitan että minun on saatava lisää
    lainaa että saan nuo korot maksettua,
    nyt ja vastaisuudessa, velkaa en pysty lyhentämään lainkaan,
    mutta koroillahan pankki tienaa, mitä enemmän lainaan sen enemmän pankki tienaa.
    korko nousee nousemistaan

    Äänestä

Aikaa pelataan, että kreikan maatkin saadaan myytyä.

Äänestä
  • Voi unohdin ihan ettei pankit tule toimeen noilla koroilla,
    pääomalainalla tehdään rahaa,
    pankki lainaa vain numeroita jotka muuttuu rahaksi kun lainaaja maksaa velkaansa, siitähän se tienesti tulee.

    Äänestä

Olemme perheen kanssa lähdössä Kreikkaan juhannuksena. Kreikan täytyy pysyä eurossa ainakin sen 2 viikkoa. Drakmat ovatkin päässeet jo meiltä loppumaan.

Äänestä
  • Älä lähde tuollaiseen paskavaltioon , peru matkasi ja lähde johonkin toiseen paikkaan jota eivät kommarit johda toisten rahoilla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


paskastanaurua kirjoitti:

Ei voi muuta kuin nauraa, mitä teatteria.
Ja Kreikan ja EU,n johtajat vain hymyilee kameroissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu