Oligarkit paistetaan

Venäjällä pakoteahdinko etenee ja nyt kun on jo katulapset, eläkeläiset, tiltut, FSB:n miehet ja osa T-50 hävittäjistäkin syöty, muistuttaa neuvonantaja Dmitri Peshkov Putinille että oligarkit on vielä syömättä. NKVD hakee heti yöllä oligarkkeja perheineen Kremlin keittiöön paistettavaksi. Peshkov ehdottaa Putinille ettei oligarkkeja paistettaisi kokonaisena koska sisäelimiä voidaan myydä Kiinaan oligarkkien salakaupan tyrehdyttyä. Tästä kommentista suivaantuu Putin ja paiskaa Peshkovin oligarkkien sekaan pataan paistumaan.
554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pata porisee, veri höyrystyy veripilviksi. Veripilvet sataa alas Kremlissä verisateena. Siksi Kremlin tiilet on punaisia. Siksi punainen tori on punainen. Tori lainehtii verestä. Putin ajaa perämoottorilla töihin. Muuten ei pääse. Verijärvi ympäröi Kremliä. Pienellä jollalla vaan heppu vetää 2 hepan perämoottorilla. Huonot ajat. Ei ole isompaa. Kaikki on loppu. On vain kuolemaa. Välillä potkuri tökkää ruumiisiin, niitä lilluu verijärvessä. Takertuu luihin. Putin nykii kaksheppasta uudelleen käyntiin. Kaikkialla on verta. Vain verta.

Äänestä
  • Eikö sokka katkea kun potkurin lapa osuu ruumiiseen? Kun Venäjältä on kaikki tapettu ja syöty alkaa suuri maailmansota. Venäjä hyökkää NATO-alueelle ja vie miehittämiensä maiden ihmiset Kremlin lihapataan. Samalla viedään Kremliin isompia perämoottoreita, veneitä, varapotkureita ja sokkia sotasaaliina. Shoigulla ja Lavrovilla on edelleen pieni jolla ja akkuperämoottori, mutta Vladilla on iso oligarkkivene bensakoneella.

    Äänestä

  • jollallatöihin kirjoitti:

    Eikö sokka katkea kun potkurin lapa osuu ruumiiseen? Kun Venäjältä on kaikki tapettu ja syöty alkaa suuri maailmansota. Venäjä hyökkää NATO-alueelle ja vie miehittämiensä maiden ihmiset Kremlin lihapataan. Samalla viedään Kremliin isompia perämoottoreita, veneitä, varapotkureita ja sokkia sotasaaliina. Shoigulla ja Lavrovilla on edelleen pieni jolla ja akkuperämoottori, mutta Vladilla on iso oligarkkivene bensakoneella.

    Kun venäjältä on kaikki tapettu...? Miten se voi sen jälkeen hyökätä mihinkään? Mielenkiintoinen tuo verijärvi käsitys. Mikähän siinä punaisessa värissä niin kiehtoo, että siitä pitää järvikin tehdä?

    Äänestä

Aihe kuvastaa kiinnostusta ruuan teko-ohjeisiin. Voisin suoraan sanoa, että jos haluaa aloittaja kokeilla, niin kannattaa ottaa sellainen koemaistiaaksi, joka syö paljon tulisia ruokia. Sitten vahvoja alkoholioita perään, ja hiljaisella liekillä kevyessä marinadissa.
Kun on valmista, niin toimit kuten joulukinkun kanssa yleensäkin. Kannattaa laittaa erilaisia kastikkeita viereen, johon kastaa paloja, ja koristaa kaikki jäävuorisalaatilla ja ananaksella. Maun on nimittäin sanottu muistuttavan kanaa. Yleensä kieli on parasta keitettynä sopivasti suolan kanssa.

Äänestä
  • Taitaa tyyppi puhua kokemuksesta ihan...?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pataanvaankaikki kirjoitti:

Venäjällä pakoteahdinko etenee ja nyt kun on jo katulapset, eläkeläiset, tiltut, FSB:n miehet ja osa T-50 hävittäjistäkin syöty, muistuttaa neuvonantaja Dmitri Peshkov Putinille että oligarkit on vielä syömättä. NKVD hakee heti yöllä oligarkkeja perheineen Kremlin keittiöön paistettavaksi. Peshkov ehdottaa Putinille ettei oligarkkeja paistettaisi kokonaisena koska sisäelimiä voidaan myydä Kiinaan oligarkkien salakaupan tyrehdyttyä. Tästä kommentista suivaantuu Putin ja paiskaa Peshkovin oligarkkien sekaan pataan paistumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu