USA hyökkäsi täysin perusteetta Irakiin ja ryöstää paraikaa Irakin öljyjä kurdiliitolaistensa suotuisalla avustuksella. Irakissa on kuollut varovaisten arvioiden mukaan yli 2 000 000 (kaksimiljoonaa) ihmistä. Osia Irakista on muuttunut asumiskelvottomaksi koska USA:n sotilaat ovat käyttäneet ammuksia jotka ovat sisältäneet köyhdytettyä Uraania.
Milloin talouspakotteita USA:lle?!
jnijinbgfcrxde
1067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Usa on tappanut ja ryöstänyt,enemmän siviileitä kuin Stalin Ja Hitler ja Pol pot.
Älä komukka jauha paskaa. Vitun ryssä
Aloittaja kertoi totuuden, pitäisikö sinun lukea historiaa?
samanlaista kuin Mainilan laukauksetkin.
Vai mitä paskaiigori ?
Huhheijaa ja kuvalakeijaa, kyllä noi kremliinit on sitten hauskoja näissä tarinoissaan.
Oliko kremliineillä muita hjyviä juttuja?
Välimeren yli kulkeva laiton maahanmuutajavirta Eurooppaan kulkee Libyan kautta.
Mutta siellä vallitseekin vapaus kun Yhdysvallat vapautti maan Gaddafin hirmuvallasta (ja otti maan öljyvarat haltuunsa).
Yhdysvallat on osoittanut vastuullisuuttaan ja ottanut asian myös hoitaakseen vaatimalla eu:ta ottamaan vastaan tulijat ja jakamaan ne kaikkiin jäsenmaihin.
Näin Suomikin pääsee kantamaan vastuunsa ja osalliseksi demokratian ja vapauden edistämisessä.
Koska sinulle koittaa vapaus maassasi ? Se lienee kiinni siitä kuinka paljion jaksat puhua paskaa netissä. Onko totta että vankilatuomiosi lyhenee 8v kun kirjoitat oikein kunnolla paskaa nettiin ? Ennen vapauttasi, koita pärjätä vankilassasi !
Ehdotan Yhdysvaltalaisten elintarvikkeiden tuontikieltoa, tärkeiden virkamiesten matkustuskieltoa, varojen jäädyttämistä sekä Yhdysvaltalaisten yritysten kuten McDonaldsin korkeaa verottamista Eu:n alueella. Näin alkuun. Pakotteet kovenevat ellei Yhdysvallat vedä joukkojaan Euroopasta.
"ItäinenValta"
Toi oli kyl hyvä toi "ItäinenValta".
Suomen itärajan takaa ei ainakaan löydy kuin yksi suuri ja mahtava kleptokraattifasistien johtama banaanikehitysmaavalta.
Kirjoittaa kleptokraattifasistien ryssääjä !!!!!!!!!!!