Maahanmuutto uuteen ennätykseen

Turvapaikanhakijoiden määrä nousemassa ennätykseen tänä vuonna
Somalialaishakijoita tullut jo nyt enemmän kuin yleensä koko vuonna

http://www.hs.fi/kotimaa/a1434340950571

EU kulkee kohti turvapaikanhakijoiden jakamista

http://www.suomenmaa.fi/etusivu/7518712.html

Niin. Mikäs se olikaan persujen vaalilupaus maahanmuuton suhteen? On päässyt unohtumaan...
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sopulit saisivat jäädä kotiinsa. Muuten pakolaiset on ihan jees. Kunhan sopeutuvat, eikä tee rikoksia. Siksi Sopulit pois täältä!

Äänestä

Kristittyjä kiitos......ei muslimeja, jos on pakko yleensä ottaa ketään.....

Äänestä

Mitäs tästä enää. Koska mikään ei auta, eikä maamme kansa tai muiden Euroopan valtioiden kansa saa tätä mamutouhua pysähtymään rauhanomaisin (hallitukset, parlamentit, virkamiehet) tai väkivaltaisin (kapina, vallankaappaus) keinoin, ei enää jaksa enää koettaa mitään. Menetetty mikä menetetty. Siis Suomi ja kaikki länsimaat ovat nyt tuhon omat, eikä enää auta mikään. Oma kulttuurimme, tapamme, kielemme, taloutemme, turvallisuutemme, ne kaikki ovat iäksi mennyttä. Kiitos kuuluu aivosairauksille nimeltään monikulttuurisuus, suvaitsevaisuus, ihmisoikeudet ja työvoimapula-olettama. Maamme nimeksi kannattaa muuttaa jatkossa Suomalia (=Suomi-Somalia).

Viimeinen oljenkorsi itselläni oli Persut, mutta eipä auttanut mitään heidän valtaanpääsy. Hukkaan heitettyä energiaa oli lampsia äänestyspaikalle huhtikuussa, koska ääni meni hukkaan.

Äänestä

Valtava kansainvaellus on alkanut.Suomesta hakenut turvapaikkaa 2200 ja vuoden loppuun odotetaan 7000 hakijaa ,siihen 800 EU:npakottamaa pakolaista ja 1050 muuten pakko otettavaa,jos lasketaan yhteen 2200 ja 1850,tulos on4050 henkeä. mitä tämä maksaa ja vieläkö on vara kantasuomalaisilta jotain etuja leikata. Nyt parrikaadeille.Olenko rasisti, en ole vaan terveen järjen käyttäjä....

Äänestä

Perkele rantautui Suomeen -90 luvun alussa islamiuskonnon ja somaleiden
muodossa.Älkää kumartako perkeleelle.Ei Kristuskaan perkeelle kumartanut,vaikka
tämä lupasi kaikki maailman rikkaudet Kristukselle,jos hän kumartaisi perkeleelle.
Siinnä meille kristityille esimerkki.

Äänestä

Hädänalaisia somaleja pitää auttaa kaikin keinoin.Ketkä muuten täyttäisivät Itiksen kahvilat ja Itä-helsingin koulut -päiväkodit-terveyskeskukset- kuntosalit-kahvilat -ym ym. Haluamme koko Helsingin ja Suomen kokevan tämän monikultturisen RIEMUN.

Äänestä
  • Nimenomaan, Suomi tarvitsee talouskasvua ;)

    Äänestä

Missä somali siellä ongelma. Missä lauma somaleja siellä megamega katastroofi.

Äänestä

Niin, kuka vastaisi siihen mitä persut lupasivat? Lisätä maahanmuuttoa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HimoTintti kirjoitti:

Turvapaikanhakijoiden määrä nousemassa ennätykseen tänä vuonna
Somalialaishakijoita tullut jo nyt enemmän kuin yleensä koko vuonna

http://www.hs.fi/kotimaa/a1434340950571

EU kulkee kohti turvapaikanhakijoiden jakamista

http://www.suomenmaa.fi/etusivu/7518712.html

Niin. Mikäs se olikaan persujen vaalilupaus maahanmuuton suhteen? On päässyt unohtumaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu