Venäjän mielipide NATO:sta merkityksetön

Koska Venäjä ei ole kyseisen järjestön jäsen, voidaan sen mielipide sivuuttaa merkityksettömänä. Samoin ei Venäjällä ole mitään puhevaltaa toisen itsenäisen valtion suhtautumisesta NATO:on.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Venäjähän pitää Natoa vihollisena ja odottaa sen hyökkäystä joka hetki.
Odotellessa tulee hieman harjoiteltua hyökkäilyä itsekin.

Äänestä

Totta Mooses, samasta syystä Suomen mielipiteellä natosta ei ole mitään merkitystä. Lisäksi kun Suomessa natosta vouhottaa vain pieni vähemmistö, niin merkitys kutistuu entisestään nollasta miinuksen puolelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosiasiatpuhuvat kirjoitti:

Koska Venäjä ei ole kyseisen järjestön jäsen, voidaan sen mielipide sivuuttaa merkityksettömänä. Samoin ei Venäjällä ole mitään puhevaltaa toisen itsenäisen valtion suhtautumisesta NATO:on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu