Vesi kielellä odotan kaupan

Ainakin juhannuspullaa pitää saada :(
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paria munkkia sain juuri leipoa ja kastaa kynää hilloviivaan. Viikon päästä uudestaan.

Äänestä

Juhannus oli ja meni jo. Eli tavallinen sunnuntai. Voi olla kaupassa aika tyhjää, koska OLI juhannus.. siis se meni jo, mutta ensi vuonna taas uudestaan.

Äänestä
  • Oli ja meni, mutta pullat on uunissa eikä tarvitse ihan vuotta odottaa, vaan yhdeksän kuukautta ja sitten alkaa maksaminen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aukeamista kirjoitti:

Ainakin juhannuspullaa pitää saada :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu