Vastaukset 11
- Tuulah
no tämä sunnuntai kirkko pedonmerkkinä on adventistien harhoja. samaa linjaa, kuin sapatin vietto, joka heidän mukaan pitäisi viettää kaikilla.
- 1234567---
Sunnuntai on pedon merkki, ihmiskäsky pyhäksi. . . Jumalan merkki on sapatti 2.Moos.31:13.
Voittajat pääsevät lasimerelle veisaamaan Mooseksen, Jumalan palvelijan, virttä ja Karitsan virttä Ilmestyskirjan mukaan. Mooseshan piti Jumalan antaman sapatin pyhänäpäivänä..
- ttkkl
Eli viimeisillä ajoilla ilmestyi Jeesus Kristus' Maailman Vapahtaja, ja 'joka uskooJeesukseen, pelastuu ja saa iankaikkisen elämän autuudessa!"
Jumala sovitti koko maailman synnit Jeesuksessa ja on sovintosaarnan Evankeliumin julistuksen säätänyt: Joka uskoo Jeesukseen, saa syntitä anteeksi ja syntyy uudestti ylhäältä ja saa Pyhän Hengen eli on tuon jälkeen Jumalan lapsi.
Neitsyt Maria on ilmestynyt monia kertoja ja ei ole tuominut katolilaisia eikä Paaviakaan! Katolinen kirkko on kristillnen kirkko! Ja aavi on katolilaisten kristittyjen paimen! Jeesus käski seuraajiaan rakastamaan toisiaan!
Sunnuntainvietto pakanoilla on apostolien käskemää, etteivät haaksirikkoutuisi Mooseksen Lakiin! Mainittu mm. Apostolisien Isien kirjassa. Jos adventistit ymmpörileikkauttaisvat itsensä, olisivat he pakotetut vuettämään sabattia, mutta pakanoina ilman ymprileikkausta, pitäisi heidän olla apostolien seuraajia ja viettää sunnuntaita, vaikka sabatin viettoa ei ole kielletty Uudessa Testamentissa.
Raaamattukoodissa, Bile code, on mainittu:'Ellen White on väärä profeetta!*
Tuo löytyy sivulta:
http://exodus-codes.com/fab/ellenwhite.htm
Voi vain kysellä:Voiko sitä pelastua väärän profeetankin joukoissa!?
Luther on Uusi Mooses!!! Eli , eli ja vaikutti yhtä monta vuotta Jeesuksen jälkeen kuin Mooses eli ennen Jeesusta!
Vedenpaisumus sijoittuu aikavälille 2900 -3500 eKrs. Jäämies Alpeilla saattoi kuolla Vedenpaisumuksen aikaan ollessaan paossa Vuorella, eli saattoi olla n. 3300 eKrs. Raamattu on totta, Helen Kellerin kirja, on todistus paksusta savukerroksesta Kaksoisvirran maassa, jossa on ruukunsirpaleita ala-ja yläpuolella, mutta vaatimattomampia yläpuolella. Vedenpaisumuksen saattoi aiheuttaa maapallon lämpötilan kohoaminen, jolloin kidevedet haihtuivat ja satoivat sitten maan päälle tai jääkomeetta kohtaus maapallon radalla, jolloin tuli ylimääräistä vettä, joka olisi aiheuttanut veden pintojen kohoamiset luoden vedenpaisumuksen.
Advestienkin oppi poikkeaa apostolien julistamasta!
Eli joka toisin julistaa Evankeliumia kuin apostostolit, olkoon kirottu!"Galattaiskirje
Kuunnelkaa oikeaa Evankeliumia, joka peräisin Jeesuksen apostoleita, Suviseuratt 2015, radiosta tai netistä!- ähvätti
Telkkarissa ollut monenkinlaisia pohdintoja tuosta. Saattoi nykyisen Mustanmeren täyttyminen vedellä olla yksi vaihtoehto tuon tarinan synnylle. Joskus oli jääkausikin ja sen jälkeen varmasti ollut melko monessa puntissa jännäkakka, kun vettä tulee semmoisiin paikkoihin, missä sitä ei ennen ollut.
- Jees7
Katsokaa video aiheesta Pedon merkki:
http://lopunajat.fi/tv - tonnintorvi
pedofiilin merkkiä kyllä joo ja jetsulleen läps läps
- erttkkl
Se on satavarma, että kristilliset kirkot ovat apostolien perustamia ja apostolisella perustuksella! Neitsyt Maria on ilmestynyt katolilaisille usein ja olisi kyllä ilmoittanut, jos olisi vikaan menoja ollut!
- eikirkolta
Psykiatrit antavat pedon merkin kolmasosalle ihmiskunnasta (P. Linkola: Toisinajattelijan päiväkirja) ja merkin ottaneilla ei ole rauhaa päivällä eikä yöllä (Ilm. 13-14). Pedon merkki tulee siis psykiatreilta, ei kirkolta.
- totuus_pedosta
Pedon merkki on kidutusväline risti.
Vaikeampi on päästä taivaaseen, kuin kamelin neulansilmästä.
Suurin osa ihmisistä kantaa pedon merkkiä ja seuraa väärää profeettaa.
"Minä olen herra, sinun Jumalasi, älä pidä muita Jumalia" Poika ei ole Jumala.
Ei ole yhtä poikaa, olemme kaikki Jumalan lapsia.
Raamattu kieltää tekemästä jumalankuvia, kirkon jeesuspatsas on kultainen vasikka.
Myös risti on symboli, eli kuva.
Immanuel /Jeesus, aamutähti/kointähti, syöstiin taivaasta maahan kärsimään.
"Jumalani, miksi minut hylkäsit" Vain yksi on hylätty, vain yksi on taivaasta karkotettu.
Suuri osa ihmisistä johdetaan harhaan, ilmestyskirja sanoo näin.- Kysyvää
No voi että -kuinka joku voi olla noin "pimennossa"? Minä vain kysyn ..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421680- 1541134
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3511001Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980- 69768
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi8623Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et34597