Tätä on ollut mulla ihan syntymästä asti. Se alkaa yleensä vasta illemmalla, mutta talvella ihan mihin aikaan tahansa. Eli kylmyys on todellakin sen lähtölaukaisia. Aluksi nilkkaa alkaa hieman sattua (usein vasen jalka) ja se kipu leviää tosi nopeasti koko jalkaan. Se tuntuu enimmäkseen luussa, siltä kuin joku puhaltaisi siihen tai muovaisi sitä veitsellä. Ja yllätys yllätys ainoa keino helpottaa kipua on lämpö. Joskus se on tosi nopeeta, joskus ei voi edes kävellä ja joutuu koko yön hieromaan jalkaansa. Mietin vain miksi tätä kutsutaan? Kai sille on jokin lääketieteellinen nimi? kyllästyttää aina sanoa kavereille kun jalkaa sattuu: '' tää on taas tää jalka juttu.'' :D
Ja voiko tähän vaikutaa se, että pienempänä oli reuma-asteet todella korkealla? Oon siis ihan perusterve 17vuotias nainen.
Ja voiko tähän vaikutaa se, että pienempänä oli reuma-asteet todella korkealla? Oon siis ihan perusterve 17vuotias nainen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vaihda petivaatteet luonnonkuituihin ja korjaa ruokavalio.
http://personal.inet.fi/koti/remeli/aitoa_ruokaa.htm