Voi herranen jestas sentään

Mie olen kipee ja koska se juhannus on? Tulkaa naikkoset hakee miut täältä Mellajärveltä pois.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juhannus on perjantaina, siis aatto, ja perään tulee itse juhannuspäivä. Onko viinakaupat torstaina auki? Meille on tulossa vieraita aattona, pitäis viinaa hakea.

Äänestä
  • Saako rumatikillä poiketa Mellajärvellä

    Äänestä

  • Meillä oli Reinonkanssa Reinokas Juhnnus,kimppakivaa ja haaveiltiin Rumatikistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MellanMatti kirjoitti:

Mie olen kipee ja koska se juhannus on? Tulkaa naikkoset hakee miut täältä Mellajärveltä pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu