HOHOHO MAAHANMUUTTOPOLITIIKKA ON ISO PERSUKUSETUS

Suomen pakolaiskeskuksiin on tullut tänä vuonna enemmän väkeä kuin koskaan ennen, Persut lupasivat järkeä maahanmuuttopolitiikkaan, nyt Persut on hallituksessa silti keskuksiin tunkee ennätysmäärä väkeä, mikä mättää??
16<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

On kumma juttu ettei PerusPölvästit saa mitään näkyvää aikaan, vaikka ovat nyt hallituksessa, maahanmuuttopolitiikkaan piti tulla jotain järkeä, mutta siitä ei näy pienintäkään merkkiä.

Äänestä

Haloo Persut! missä se järkevä maahanmuuttopolitiikka viipyy??

Äänestä
  • Oletko ressukka kuvitellut että persujen puheisiin olisi luottamista, ei mitään rajaa, valehtelevat kuin pulloperse siat

    Äänestä

Samaa kusetusta kaikki Persujen vaalipuheet kuin aina ennenkin, mutta nyt on onneksi Persujen kannatus kääntynyt laskuun, kansa on tajunnut joutuneensa kusetetuksi.

Äänestä
  • Joskus käy niinkin että kansa viisastuu.

    Äänestä

Vaalihuijaus on Persujen parasta osaamista

Äänestä

Koko pakolaispolitiikka on persujen retoriikan mukaan puolueen kärkihankkeita ja se menee heti alkutaipaleella täisin päin persettä.

Äänestä

Mistä johtuu maahanmuutto viranomaisten ilmoitus että Suomen pakolaiskeskukset pullistelee mamuista? Haloo Perse-Einarit eikö homma ole hallussa.

Äänestä

Persuilla on niin monta siipeä sähläämässä mamu asioissa, ettei siitä tule muuta kuin sutta ja sekundaa.

Äänestä

Perujen puheisiin ei ole mitään luottamista, Vuosaaren mannen sana pitää paremmin kuin persujen.

Äänestä

Persut oli todella pieni puolue kun tämä hulluus aloitettiin. Ei voi olla persukusetus, vaan tuntuu että kaikkien puolueiden yhteinen suunnitelma tuhota Suomi.

Äänestä
  • Persut on Suomen suurin rosvoryhmä.

    Äänestä

Valta rämetti Räsäsen. Miten Suomessa valehdeltiin ennen Kataisen ja Stubbin hallituksessa. Ja miten Päivi Räsänen voi uskovaisena valehdella politiikassa aivan järjettömästi jääden heti kiinni

RÄSÄNEN EI OLLUT KUULLUT mistään MITÄÄN taakanjaosta jne. http://www.halla-aho.com/scripta/taakanjaon_taustaa_ja_yksityiskohtia.html Vielä viime eduskuntavaalien alla, 16.4.2015, silloinen sisäministeri Päivi Räsänen vastasi perussuomalaisten esittämiin taakanjakohuoliin näin: "Yksikään EU-maa ei ole esittänyt sitä. Ei ole esittänyt neuvostossa, että nää turvapaikanhakijat jaettaisiin EU:n sisällä. Eikä me olla sellasta kannatettu. Ei sellaista järjestelmää ole tulossa!" Räsänen puhui sikäli teknisesti totta, että neuvosto ei ollut taakanjakoa esittänyt. Mutta ei neuvostolla ole esitysoikeuttakaan, komissiolla on. Räsänen varmasti oli täysin tietoinen siitä, että komissiossa taakanjakoa valmisteltiin kynät sauhuten.

Halla-aho kertoo yksityiskohtaisesti miten Räsänen valehtele eduskunnassa KOHDASSA 11 MINUUTTIA https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

Ylimääräinen tuumaustunti PS HALLITUSOHJELMA ON ALKANUT PURRA, MUTTA TILANNE EI SUINKAAN OLE OHI MUSTIA PILVIÄ ON OLEMASSA, ILMASTO- JA MAAHANMUUTTOTAAKANJAKO RASSAA Matti Putkonen alustaa ja Jussi Halla-aho esittelee tilanteen TAAKANJAKOKESKUSTELUSSA JA OIKAISEE VÄÄRINKÄSITYKSIÄ JA KERTOO TAAKANJAON HISTORIAA https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

KOKOOMUSMINISTERI ORPO PANNAAN KESKIVIIKKONA KURIIN hallituksen kokouksessa, KUN SOINI TULEE LUXEMBURGISTA, hallitus alkaa selvittää, mitä Orpo on hölissyt vai onko häntä siteerattu väärin eikä hän ole korjaillut

Siirtolaisuus mullistaa paitsi yhteiskuntia myös niiden poliittista karttaa

SUOMEN PAHIMMAT MAMUTTAJAT, SEURAAVAT SUOMEN EDUSTAJAT AJAVAT HILLITÖNTÄ MAMUTUSTA, jota johdetaan ulkopuolisten EU-komissaarien määräyksellä suomalaisia kuulematta

http://www.halla-aho.com/scripta/taakanjaon_taustaa_ja_yksityiskohtia.html Suomen mepeistä päätöslauselmaa ja sitovaa taakanjakoa kannattivat Hannu Takkula (kesk/ALDE), Nils Torvalds (rkp/ALDE), Sirpa Pietikäinen (kok/EPP), Petri Sarvamaa (kok/EPP), Henna Virkkunen (kok/EPP), Liisa Jaakonsaari (sdp/S&D), Miapetra Kumpula-Natri (sdp/S&D) ja Heidi Hautala (vihr/VERTS).,,,Tyhjää äänesti Merja Kyllönen (vas/GUE).

Kuuntele Halla-ahon raportti – En ole löytänyt yhtään mediaraporttia, joka tukisi Petteri Orpon näkemystä siitä, että enemmistö on saavutettavissa, Halla-aho muistuttaa. Päinvastaista näkemystä tukevia uutisia on runsaasti https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/0n6whnuf

https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

PAKOLAISLAIVAT ON KÄÄNNYTETTÄVÄ, PERUSSUOMALAISTEN KANTA https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-valimeren-pakolaislaivat-pitaa-kaannyttaa/ Halla-ahon mielestä EU voisi ottaa tässä mallia Australiasta, joka ilmoittaa johdonmukaisesti, ettei se ota vastaan yhtään pakolaislaivaa eikä ketään, joka tulee laivalla ilman viisumia.vHalla-ahon mukaan tämä linja on lopettanut pakolaisten vyöryn Australiaan ja tehnyt pakolaisten salakuljetuksesta kannattamatonta. – Ihmiset eivät halua maksaa tyhjästä, Halla-aho korosti ja kertoi Australian jopa ilmoittavan pakistanilaisissa sanomalehdissä, ettei laivalla tulevia viisumittomia tulijoita oteta vastaan.

KOKOOMUKSEN ASIANTUNTEMATON MINISTERI ORPO VALEHTELEE (tai hän on hiljaa vaikka häntä olisi siteerattu väärinkin) https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-eusta-tuskin-loytyy-enemmistoa-pakolaistaakan-jakamiselle/ Halla-aho ei usko, että sisäministeri Petteri Orpon (kok.) äskettäinen lausunto siitä, että enemmistö EU-maista olisi kallistunut ministerikokouksessa taakanjakamisen kannalle, pitäisi paikkansa

Mutta ORPO PANNAAN KESKIVIIKONA KURIIN HALLITUKSEN KOKOUKSESSA, KUN SOINI TULEE LUEMBURGISTA https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-eusta-tuskin-loytyy-enemmistoa-pakolaistaakan-jakamiselle/ Halla-ahon mielestä Orpo on venyttänyt lausunnossa mandaattiaan Suomen kannalta vahingolliseen suuntaan. Hallitus on linjannut, että pakolaisten vastaanoton pitää olla vapaaehtoista. Pakkoon perustuva malli olisi hallitusohjelman vastainen. – Pahinta olisi, että Suomi liittoutuisi imagosyistä Saksan ja Ruotsin kanssa asiassa, joka on vastoin Suomen kansallista etua.

SUOMALAISIIN POLIITIKKOIHIN VAIKUTTAA MYÖS ULKOMAIDEN KÄSITYKSET http://www.halla-aho.com/scripta/taakanjaon_taustaa_ja_yksityiskohtia.html Myös poliittista kehitystä on syytä tarkkailla. Viimeisen gallupin mukaan Ruotsidemokraatit ovat nostaneet vuodessa kannatustaan seitsemällä prosenttiyksiköllä ja ovat yli 20 prosentissa. Tanskan kansanpuolue nosti viime viikon vaaleissa kannatustaan lähes yhdeksällä prosenttiyksiköllä ja on nyt maan toiseksi suurin puolue. Ranskan Kansallisesta rintamasta tuli vuosi sitten eurovaaleissa maan suurin puolue. Siirtolaisuus siis mullistaa paitsi yhteiskuntia myös niiden poliittista karttaa.

Äänestä
  • Onko vouhottajalla taas pillerit loppu kun testiä tulee??

    Äänestä

Persut ei muuta teekään kuin kusettaa, se on nähty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PersutKusettaa kirjoitti:

Suomen pakolaiskeskuksiin on tullut tänä vuonna enemmän väkeä kuin koskaan ennen, Persut lupasivat järkeä maahanmuuttopolitiikkaan, nyt Persut on hallituksessa silti keskuksiin tunkee ennätysmäärä väkeä, mikä mättää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu