NATO-jäsemyyta Ruotsissa ei kannata 68% kansasta

Suomessa tilanne on parempi, koska suomalaiset ovat viisaampia.

74 prosenttia suomalaisita ei kannata Natojäsenyyttä.

Demokratia on sellainen luomus, että enemmistö päättää, joten ei ole mitään vaaraa että Suomi joutuisi Natoon jos Suomi on demokratia ja noudattaa länsimaisia arvoja. Ruotsissakaan ei ole mitään vaaraa.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TV4: Nato-jäsenyyttä kannattaa Ruotsissa useampi kuin vastustaa

Ruotsissa Nato-jäsenyyden kannattajia on mielipidekyselyssä ensimmäistä kertaa enemmän kuin vastustajia.


itä trolli käi heti kiinni valehtelusta.

Äänestä

Niinistön yritys natottaa suomalaiset ja ruotsalaiset Etyk-provolla epäonnistui.
Suomalaiset ja ruotsalaiset eivät hyväksy Niinistön ja Kanervan Venäjän vastaisia toimia Helsingin Etykissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallavalia kirjoitti:

Suomessa tilanne on parempi, koska suomalaiset ovat viisaampia.

74 prosenttia suomalaisita ei kannata Natojäsenyyttä.

Demokratia on sellainen luomus, että enemmistö päättää, joten ei ole mitään vaaraa että Suomi joutuisi Natoon jos Suomi on demokratia ja noudattaa länsimaisia arvoja. Ruotsissakaan ei ole mitään vaaraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu