Yllättikö arvokonservatiivi käännös Suomessa?

Moni ei ole vieläkään tajunnut, että Suomen kansan enemmistö on arvokonservatiiveja. Kieltämättä eduskuntavaalien 2015 tulos itsenikin pääsi yllättämään. Olen oikeastaan huojentunut, koska nyt uskallan olla yhä rohkeammin arvokonservatiivi. Vastustan sukupuolineutralisointia.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Susanna Koski tiukan konservatiivinen muija sitä voisin panna

Äänestä

Ylen radiouutisissa tuli eilen, että tulevaiseuudessa lapsi saa itse valita juridisen sukupuolensa 7-vuoden iässä. Myöhemmin vanhempansa/vanhempi voi vahvistaa asian virallisesti.
Kyllä menee päivä päivältä pimeämmäksi tämä touhu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvokonssu kirjoitti:

Moni ei ole vieläkään tajunnut, että Suomen kansan enemmistö on arvokonservatiiveja. Kieltämättä eduskuntavaalien 2015 tulos itsenikin pääsi yllättämään. Olen oikeastaan huojentunut, koska nyt uskallan olla yhä rohkeammin arvokonservatiivi. Vastustan sukupuolineutralisointia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu