USA;n demokratiaa!

USA:n vankiloissa on neljäsosa maailman vangeista.
Tämäkö on meidän ihanne valtiomme,varsinainen "arvoyhteisö"
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

USA voi olla teidän ihannevaltionne. Meidän ihannevaltiossa vangit nauttivat luonnosta Siperian laajoilla mailla!

Äänestä

Usassa sallitaan teloitukset, joilla vankien määrää saadaan vähennettyä. Heille ovat homoliitot tärkeintä elämssä, muusta viis.

Äänestä

USA:ssa pitää olla tyytyväinen jos pääsee vankilaan asti sillä monet ammutaan kuoliaaksi heti pidätystilanteessa.

Äänestä
  • Varsinkin mustat. syy kuitenkin heissä itsessään.

    Äänestä

USA:ssa vankeinhoito on yksityistä liiketoimintaa.Siksi vankeiunhoitolaitokset haluavatkin paljon asiakkaita.
Ja virkavalta avustaa kiitettävästi tässä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valitettavastitotta kirjoitti:

USA:n vankiloissa on neljäsosa maailman vangeista.
Tämäkö on meidän ihanne valtiomme,varsinainen "arvoyhteisö"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu