Suomelle tulee tappiota joku 5-7 mrd kippis sille. Kyllä vedätti Helleenien Varoufakis erinomaisesti ekpeetä kun imuroi rahaa Kreikkaisiin pankkeihin joista kansa veti niitä liiveihinsä sitä mukaa kun tuli.
Sonta€ hajoaa ja toinen kippis.
Jos tulee turbulenssia Kreikkaan , niin tulee muillekkin maille. Tänään on ilonpäivä ja kolmas kippis sille.
Jutta urpo ja takuutukset ha ha ha,,,,
Sonta€ hajoaa ja toinen kippis.
Jos tulee turbulenssia Kreikkaan , niin tulee muillekkin maille. Tänään on ilonpäivä ja kolmas kippis sille.
Jutta urpo ja takuutukset ha ha ha,,,,
Vastaukset 19
Vanhimmat
Suomelle tulee tappioita 26 miljd.
Eipä riitä tuokaan, kun välilliset tappiot otetaan laskuun mukaan.
Ilon ja riemun päivä tää on koko euroopalle ja demokratialle,Merkkel saa nähdä oman eurostoliittonsa hajoavan ja Wolfgang saa lähteä työttömyyseläkkeelle.
https://www.youtube.com/watch?v=4cNImXzQ_bg
Onneksi Suomella on vakuudet ja puhutaan pelkistä korkotuloista.
Jutan takuudet on huono vitsi , käytäntö tulee näyttämään , että niistä ei ole minkäänlaista hyötyä.
Miksi vakuudet riepoo teitä noin paljon. Muut puolueet eivät halunneet vakuudeksi mitään. Kokoomus imuttaa verorahoja minkä ehtii, mutta se on kai sitten kansalle jopa hyväksi.
Voi v.ttu, ei ne oleet mitään todellisia vakuuksia, jos nyt olis joku sen verran täyspäinen, että vielä kerran tuon asian täälläkin selittäisi... minä en enään viitsi, enkä jaksa.
Voihan vittu näitäkin vakuuksia ei voi muuta todeta? http://i1379.photobucket.com/albums/ah136/Kansa_taisteli/Taumlssauml-on-Kreikan-Vakuudet_zpsipfbfdro.gif
Raju ylimääräinen tiedotustilaisuus:
http://video.consilium.europa.eu/
Kreikka on natomaa, muistakaa se.
Vaihda kaukosäätimellä kanavaa niin ei ole mitään Kreikka ongelmaa.
Jutan olisi pitänyt ottaa vakuudeksi Kreikan saaria niin Suomella olisi lämpöisessä ilmanalassa vaikka pakolaisten asuttamaksi.
Kuka hirttää Käteisen alahuulestaan hirteen?
Vakuudet oli silmänlumetta ne piti saada kun oli jotain luvattu,
muuten olisi pitänyt sanoa se ainoa järkevä asia,
Suomi ei ole mukana apupaketeissa, maksakoon pankit holtittoman
lainanantonsa,
Kreikka olisi löuultavasti saanut lainansa mutta Suomen rahat olisi
säästyneet,nyt olisi helppo erota, ilman suuria menetyksiä.
Katainen lähti maanpakoon hyvissä ajoin. Sitä ei täällä nähdä varmaan enää koskaan. Ehkä jossain Monacossa jahdin aurinkoparvella saattaa näkyä siemailemassa pinacoladaa.
Älkää nyt.. Urpilainen jatkaa eduskunnan pankkivaltuuston hommiin viemään Suomea kohti parempia diilejä!
Tästä tulee vielä tosi jännää. Tarttisin muuten asuntolainavakuudet...
https://youtu.be/TqEBrLn160I
Stubidos sanoi, ettei Kreikalla ole vaikutusta muuhun euroalueeseen....
WTF
Onko koko eurooppa sitten työntänyt rahoja ihan huvikseen Kreikkaan, jos sen kaatuminen ei kerran vaikuta muuhun euroalueeseen. Annetaan vaan Kreikkalaisten sitten itse päättää haluaako ne jättää velat maksamatta vai maksaa ne.
Vai onko tossa Stubidoksen kommentissa jotain, mitä en ymmärtänyt?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1435375979931.html
Palomuuri murtui jo vuosikausia sitten nyt ne pöljät rakentelee öidenseutuna uusia, mutta eipä ole tykötarpeita.