ten tämän asian että Kreikka on euroon sopimaton. Kreikka olisi lähtenyt eurosta jo vuosia sitten ellei sairaat euvostoliitto fanaatikot olisi rahoittaneet miljardeilla ja miljardeilla Kreikkaa. On koittanut aika jolloin eurosta ja eu:sta voihhyvinkin lähteä muitakin maita. Euro voi hajota jo Kreikan takia joka olisi hyvä koska euro ei toimi eikä ole ikinä toiminut.
Kreikka lähtee eurosta. Soini tiesi jo vuosia sit
6
<50
Vastaukset
- kauheeta
Ainoa mikä tässä on ikävää n 6-7 miljardin euron lasku on tulossa Suomelle. No, tosin vasemmisto on sitoutunut, leikkaamaan rajusti sosiiaalietuisuuksista, kuten Arhinmäki jo lupasi Kreikassa ..
- katsotaansanoilääkäri
No jatkossa sitä laskua tulisi vaan lisää. Parempi kun lähtisi nyt ja nopeasti. Euroopan
keskuspankki antaa miljardin hätälainoitusta joka päivä. Eivätkä kreikkalaiset pysty
maksamaan velkojaan koskaan takaisin.
Jos EU kaatuisi, silloin loppuisi pakolaisten määrääminen Eurooppaan, Suomikaan
ei tarvitsisi ottaa yhtään ainutta pakolaista ja elättää heitä velkarahalla.
Olisi siinä hyviäkin puolia. - eienääkoskaantukip
Häviämme vain 7 miljardia euroa. Eduskuntapuolueista ainoastaan Perussuomalaiset eivät osallistuneet yhteenkään tukipakettiin. Perussuomalaiset on isänmaallinen puolue joka on suomalaisten asialla. Hyvä. Kaikki muut eduskuntapuolueeet olisivat halunneet jatkaa Kreikan pönkkäämistä maailman tappiin asti. Dragma on pian helleenien käytössä. Sen Korsikan saaren saisivat Suomelle antaa. Soini ehdotti sitä noin neljä vuotta sitten
Perussuomalaiset on oikeistopuolue, joka harjoittaa Kokoomuksen kanssa samaa leikkauspolitiikkaa, jolla EU-komissio yhdessä Euroopan Keskuspankin ja Kansainvälisen valuuttarahaston kanssa kusetti kreikkalaisia monta vuotta ja sai huijatuksi muidenkin Euroopan maiden veronmaksajat elättämään riskisijoittajia ja saksalaisia suurpankkeja. Kreikka toimi väliasemana, missä rahamme pestiin.
Uusi vasemmistolainen leikkauksia vastustava puolue SYRIZA näyttää Kreikassa tietä, millä oikeistolainen leikkauspolitiikka loppuu. Seuraajia muista maista on tulossa. Seuraavina Espanja, Portugali, Britannia, Irlanti ja Italia, muun muassa.
Suomi ajoi itsensä pää edellä Brysselin mäntyyn ja kärsii seuraaviin vaaleihin asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1503344
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau592658Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.302080- 1301667
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?831524- 771518
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3661453- 911160
- 891115
On tullut aika lukita kaupunginjohtajan ovi, ja hlö pihalle
Ei kahta eikä yhtäkään selitystä, ylimielisyys on kääntyi varomattomuudeksi, ja kaupungin jo ennestään kuihtuva talou1951086