Täysin paskavaltio kaikkineen ihmisineen Tsipras alexei vai mikä vitun apinoiden planeetta idiootti onkin leikkii jumalaa ja on täysi idiootti.... laittakaa EU:n johtajat Kreikka heti ulos EU:sta niin muilla menee paljon paremmin ,,,,, antaa PASKA KREIKAN "kuolla" köyhyyteen
KREIKKA HETI EROTETTAVA EU:STA !!
KREIKKAMONTTUUN
26<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kreikassa ei ole vuosikymmeniin ollut veronkantoa ainakaan RIKKAILLA.
TRIPAS ON IHAN SYYTÖN SIIHEN.
Meidän tiukka-täti Jutta se hoiteli Kreikalle rahaa. Reikkä onkin fiksu maa. Kun rahaa tulee, se otetaan vastaan! Suomi vaan on hölmölandia, rahoittaa mitä vaan, kunhan ei kotimaan köyhälistöä!
PASKA MAA KREIKKA JOSSA ASUU PASKAT IHMISET HETI POISTETTAVA EU:STA!!!
kreikkalaiset ovat arabeja puku päällä...
paska maa kreikka Tsipras HIRTEEN JA KAIKKI KREIKKALAISET
molemmilla kreikan pääherroilla hullunkiilto silmissä ja ihme virne huulilla---täysiä pellejä molemmat---nyt ei sais antaa enää senttiäkään periksi tossa kreikkasotkussa----alkaa jo kyllästyttää ja vituttaa
Taitaa usanatoeu-trollia harmittaa, kun Kreikka uskaltaa olla eri mieltä troikan kanssa. Pelkäätkö, että koko eu-kusetus kaatuu?
Joko ne vakuudet vapautuvat sieltä sulkutililtä, jota Ana Rinne esitteli eduskunnassa....900 milj. € tjsp..
Oliko hyvä vitsi?
Punikit ovat tunnetusti huumorintajuisia, olkoonkin että kyse on aina tragikomiikasta...
Sehän ei ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa....ketähän ne oli ja kenties ..on...
EURO keinotekoinen eu ja usa valuutta .
Saadaan vastapainoksi erottamiselle Venäjälle hyvä ja auttavainen kaveri Välimerelle.
Koko euro-ongelmaa ei olisi jos olisi noudatettu tehtyjä sopimuksia,
"jokainen maa vastaa taloudestaan",
tästä lipsuttiin (kuka aloitti) ja nyt on erottava siis meidän on
erottava, jokainen maa tehköön omat päätökset.
miksi me vaadimme muiden eroa kun selvintä ja halvinta olisi erota itse, ne jotka jäävät viimeiseksi maksavat eniten.
PASKAA KOKO TSIPRAS APINA JA KREIKAN VALTIO APINOIDEN MAA "PLANEETTA" EROTETTAVA EU:STA HETIIIIIIIII
KUSIPÄÄ TSIPRAS AMMUTTAVA AAMUN KOITTEESSA TÄYSI RUNKKAAVA IDIOOTTI KUIN MYÖS KAIKKI KREIKKALAISET........................!!!
Sopimusten mukaan ketään ei voi erottaa mutta itse voi erota.
Erotkaamme itse, Kreikka tehköön omat päätökset.
hollanti ilmoitti ettei suostu lisämaksuihin.
Tsiprasin viimeinen ehdotus tuli nyt. Kreikka saa kolmannen paketin ja velat anteeksi. Näin käy, katsotaan vaikka!
Ja Suomihan maksaa, vie vaikka leivän omankansan suusta. Hyyssätessään Kreikkaa ja haalessaan tänne Afrikansarven rikolliset...
Kreikkalainen taitaa nykyään olla synonyymi huijarille.
Nyt aukes molokin kita jota ruokitaan seuraavat 50 vuotta. Ja ruokkijoiden taloudet sukeltaa koko tämän ajan. Mut hei me säästetään.
KUSIPÄÄ ALEXEI TSIPRAS AMMUTTAVA AAMUN KOITTEESSA TÄYSI RUNKKAAVA IDIOOTTI KUIN MYÖS KAIKKI KREIKKALAISET........................!!! JA MANNET MYÖS
Kannatan aloittajan kommenttia. Heikot sortuu elon tiellä ja se on NIIN oikein!
Pelasivat aikaa, varmaan muidenkin maiden eduskunnat ovat lomalla...
Suomessa on vanhuksia rollaattorin kanssa leipäjonossa! Ei tunnu meidän poliitikkoja kiinnostavan...
Kreikkaan kyllä on riittänyt rahaa, eivät tule koskaan maksamaan takaisin...