käytiin hiljattain siinä kirkon likellä olevalla kirpparilla. Siellä istui joku vanha äijä, joka kovaan ääneen haukkui kaikki mahdolliset, vihreistä jotka on kaikki homoja, muslimeihin, lähetyssaarnaajiin ja vaikka mihin. Erityisesti tykkäs kertoa kuinka homot ja lespot laittaa mitäkin mihin. Ja kovaan ääneen. Että onko vakiopeikko, kun kirppRin päällikkö ei tehnyt elettäkään hiljentääkseen äijää.
Vanha kylähullu kirpparilla
peliästynyt
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olit. Olikko tyytyvääne... tällääsiähiän lapuaaset on.
Lapualla on värikästä meinigkiä, kaikki saavat ilmaista ihteään, yksi puhuja ei ei ole ennenkään täällä kärryiltä pudonnut, kyllä kaikkia on viety mukana.
Mieshenkilö puhui asiaa
Voin yhtyä kaikkiin noihin mainittuihin asioihin.
Siis harrastaa yhdyntää...
olikos se mies sellanen toistasataa kiloa painava tamppi joka ei jaksa seistä missään vaan istuu kaupoissakin mihin sattuu,olevinaan vitsikäs,,,jostaki lakaluoman suunnallta tai sieltäpäin
Onkohan se sama mies, joka kyselee kirpparipöytiään tekeviltä naisilta, onko niillä pikkuhousuja myytävänä? Vai olisko se joku toinen persoonallinen lapualaisherra?