Jatkuvat uniongelmat

huumorilopussa

Treenipäivän jälkeen nukun max 4 tuntia jonka jälkeen herään virkeänä keskellä yötä saamatta enää unta ja töissä meinaan nukahtaa loppupäivästä seisaalteen. Töiden jälkeen nukun 12 tuntia putkeen.

4

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • srtgshyasdgsaedg

      Treenaat liikaa. Ja väärin. Se syö kehon resursseja liikaa. Pidäppä parin viikon totaali tauko kaikesta treenistä ja ole ihmeissäsi kun uni palaa takaisin.

    • Blueteam

      menisit nukkumaan

    • Eli menet nukkumaan klo20:n tienoissa tai jonkin verran sen jälkeen.
      Mihin aikaan aamulla sinun on lähdettävä liikkeelle? Jos kyse ei ole todella aikaisesta lähdöstä niin ihmetteln aikaista pehkuihin menoa!

      Totta kai napakan treenin jälkeen elimistö jää ylikierroksille. Maltillinen, verryttelyluontoinen jäähdyttely saattaisi tasata kierroksia.

      Saatta tuo olla myös merkki testo>
      Elämä on epistä. Nuorena oli kaiken maailman rajoituksia. Nyt olen elänyt ihanteellisia vuosia. Aamupala klo6 - 7. Salille 9:n tienoissa. Kotiin tultua kevyt protsku/hiilari pöperö. Sapuska klo14 ja sen jälkeen puolen tunnin torkut.
      Nuorempi tyyppi voisi tällä ajankäytöllä vetää 10 viikkotreeniä. Minä vedän 6 vaihtelevaa.

      En kehu vaan pahoittelen nuorten väistämättömiä rajoituksia. Työttömät ovat etuoikeutetussa asemassa!

      • yötönyökö

        Kun ihminen sanoo heräävänsä keskellä yötä, se ei välttämättä tarkoita samaa, kuin että heräisi keskiyöllä :)
        Voihan tyyppi mennä nukkumaan vaikka kymmeneltä ja herätä kahdelta. Kyllä tuo mulle on heräämistä keskellä yötä...

        Aloittajalle: kuinka myöhään treenaat? Ennen nukkumaanmenoa olisi hyvä olla pari tuntia ihan rauhallista aikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      90
      5449
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      48
      3615
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      61
      2985
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      46
      2191
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1966
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      295
      1825
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1616
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      96
      1481
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1386
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      9
      1333
    Aihe