Jatkuvat uniongelmat

huumorilopussa

Treenipäivän jälkeen nukun max 4 tuntia jonka jälkeen herään virkeänä keskellä yötä saamatta enää unta ja töissä meinaan nukahtaa loppupäivästä seisaalteen. Töiden jälkeen nukun 12 tuntia putkeen.

4

333

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • srtgshyasdgsaedg

      Treenaat liikaa. Ja väärin. Se syö kehon resursseja liikaa. Pidäppä parin viikon totaali tauko kaikesta treenistä ja ole ihmeissäsi kun uni palaa takaisin.

    • Blueteam

      menisit nukkumaan

    • Eli menet nukkumaan klo20:n tienoissa tai jonkin verran sen jälkeen.
      Mihin aikaan aamulla sinun on lähdettävä liikkeelle? Jos kyse ei ole todella aikaisesta lähdöstä niin ihmetteln aikaista pehkuihin menoa!

      Totta kai napakan treenin jälkeen elimistö jää ylikierroksille. Maltillinen, verryttelyluontoinen jäähdyttely saattaisi tasata kierroksia.

      Saatta tuo olla myös merkki testo>
      Elämä on epistä. Nuorena oli kaiken maailman rajoituksia. Nyt olen elänyt ihanteellisia vuosia. Aamupala klo6 - 7. Salille 9:n tienoissa. Kotiin tultua kevyt protsku/hiilari pöperö. Sapuska klo14 ja sen jälkeen puolen tunnin torkut.
      Nuorempi tyyppi voisi tällä ajankäytöllä vetää 10 viikkotreeniä. Minä vedän 6 vaihtelevaa.

      En kehu vaan pahoittelen nuorten väistämättömiä rajoituksia. Työttömät ovat etuoikeutetussa asemassa!

      • yötönyökö

        Kun ihminen sanoo heräävänsä keskellä yötä, se ei välttämättä tarkoita samaa, kuin että heräisi keskiyöllä :)
        Voihan tyyppi mennä nukkumaan vaikka kymmeneltä ja herätä kahdelta. Kyllä tuo mulle on heräämistä keskellä yötä...

        Aloittajalle: kuinka myöhään treenaat? Ennen nukkumaanmenoa olisi hyvä olla pari tuntia ihan rauhallista aikaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      224
      2265
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      52
      1332
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1167
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      1006
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      891
    6. 76
      875
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      812
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      757
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      360
      741
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      40
      731
    Aihe