Kuinkahan moni on joutunut Bonnier-nimisen kiusaajan uhriksi? Minulle sattui samanlainen tapaus kuin alla olevassa linkissä.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/1475924
Ja kiusaus jatkuu...
http://keskustelu.suomi24.fi/t/1475924
Ja kiusaus jatkuu...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama Bonnier kusetti vaaria törkeästi, uhkailee ja vainoaa perintätoimistolla vaikka vaari tilasi vain kaksi lehteä ja kielsi heti lähettämästä muita. Eikö suomen oikeusvaltio saa noita huijareita kuriin?
Kuka ryhtyisi ajamaan yhteiskannetta huijaria vastaan? Noita tapauksia löytyy vaikka kuinka googlaamalla. Tässä yksi esimerkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/6298684
Ja näitähän näkyy löytyvän vaikka kuinka kun Bonnier kusettaa. On näköjään firmassa tapana.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/6298684
Bonnier muuttaa tilausehtoja kesken tilauksen. Tavoitteena on rahastaa vaikka väkisin. Lehtikuningas myy Bonnierin lehtiä. Bonnierin juoksupoika Lehtikuningasta on myös syytä välttää. Bonnierin lehdet ovat huonolaatuisia. Kannattaa ostaa muiden lehtitalojen lehtiä, jos haluaa luotettavaa tietoa.