Bonnier kiusaa ja kusettaa

Kuinkahan moni on joutunut Bonnier-nimisen kiusaajan uhriksi? Minulle sattui samanlainen tapaus kuin alla olevassa linkissä.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/1475924

Ja kiusaus jatkuu...
3141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sama Bonnier kusetti vaaria törkeästi, uhkailee ja vainoaa perintätoimistolla vaikka vaari tilasi vain kaksi lehteä ja kielsi heti lähettämästä muita. Eikö suomen oikeusvaltio saa noita huijareita kuriin?

Kuka ryhtyisi ajamaan yhteiskannetta huijaria vastaan? Noita tapauksia löytyy vaikka kuinka googlaamalla. Tässä yksi esimerkki:

http://keskustelu.suomi24.fi/t/6298684

Äänestä

Bonnier muuttaa tilausehtoja kesken tilauksen. Tavoitteena on rahastaa vaikka väkisin. Lehtikuningas myy Bonnierin lehtiä. Bonnierin juoksupoika Lehtikuningasta on myös syytä välttää. Bonnierin lehdet ovat huonolaatuisia. Kannattaa ostaa muiden lehtitalojen lehtiä, jos haluaa luotettavaa tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eläkeläinen89 kirjoitti:

Kuinkahan moni on joutunut Bonnier-nimisen kiusaajan uhriksi? Minulle sattui samanlainen tapaus kuin alla olevassa linkissä.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/1475924

Ja kiusaus jatkuu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu