Bonnier kusettaa

tilaaja72

Lehtitalo Bonnier on jo jonkin aikaa käyttänyt törkeää markkinointia!
Jos tilaat esim. National Geographicin tulee sinulle laskujen mukana piilossa valmiiksi täytettyjä toisten lehtien laskuja. Pienellä präntillä jossakin mainosten seassa kerrotaan ettei missään tapauksessa saa maksaa kaikkia laskuja. Huh! Ajattelen niitä kaikkia iäkkäämpiä ihmisiä, jotka tunnollisina mutta epähuomiossaan rahoittavat tätä niin hienoa yritystä. Vahingossa tilattuja lehtiä voi yrittää maksullisessa asiakaspalvelussa (virossa?) peruttaa. Tai monimutkaisessa rekisteröintirumbassa netissä(20numeron numerosarjoja syöttää).

3

851

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahdesti kusetettu

      Varokaa!

      Bonnier lähettelee lehtiä ilman tilausvahvistusta ja sitten laskuttaa. Kun laskua ei maksa Intrum Justitia uhkailee ja laskuttaa suhteettoman suuria perimismaksuja.
      Asiaa ei suostuta oikaisemaan millään.

      Varokaa Bonnieria, muut lehtikustantajat ovat oikeudenmukaisempia.

      • Pettynyt asiakas

        Todellakin näin! Hirveän agressiivista markkinointia ja erittäin kyseenalaisia keinoa saada asiakas sitoutumaan mitä kummallisempiin lisähankintoihin. Näköjään asia ei ole vuosien mittaan mihinkään muuttunut! Peruin juuri Tee Itse -lehden vain siitä syystä, että toiminta on Bonnierilla niin törkeää. Äänestäkää ihmiset jaloillanne ja lompakoillanne, että saadaan tälle roskasakille jotkin rajat toimintaan!


      • kjyrhtgouä
        Pettynyt asiakas kirjoitti:

        Todellakin näin! Hirveän agressiivista markkinointia ja erittäin kyseenalaisia keinoa saada asiakas sitoutumaan mitä kummallisempiin lisähankintoihin. Näköjään asia ei ole vuosien mittaan mihinkään muuttunut! Peruin juuri Tee Itse -lehden vain siitä syystä, että toiminta on Bonnierilla niin törkeää. Äänestäkää ihmiset jaloillanne ja lompakoillanne, että saadaan tälle roskasakille jotkin rajat toimintaan!

        minullekkin luvattiin ilmainen hotelliyö pohjoismaissa jos tilaan National geographin. Arvatkaapa sainko ?? (tosin antoivat ateriasarjan hyvitykseksi)..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      108
      4711
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3443
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2400
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1524
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1246
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1162
    8. 164
      1050
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1048
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe