Leo Meller 11.5. 2010 Helsinki: "Euro, Kreikka ja

kuuunnllaa

on aika ajankohtaista kuuntele loppuun niin tiedät enemmän

10

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vbwwyf

      Lue sinäkin, niin tiedät enemmän

      "Huhtikuussa 1986 Meller tuomittiin Helsingin raastuvanoikeudessa yhden vuoden, 10 kuukauden ja 20 päivän vankeuteen sekä 8 510 markan sakkoihin muun muassa vero-, kirjanpito- ja rahankeräysrikoksista. Samalla Patmos ry tuomittiin menettämään valtiolle vastoin rahankeräyslakia kerätyt 100 000 markkaa. Helsingin Sanomien artikkelin mukaan tuomion peruste oli Patmos ry:n rahojen kavaltaminen ja veropetos."

    • 8766

      Kuuntele loppuun???? Tuolla paskavideolla on mittaa yli 2,5 tuntia!

    • Setä.neuvoo

      Paavali sanoi vähät välittävänsä siitä, että jos joku maallinen instanssi häntä yrittää tuomita. Maailman ihmiset eivät ole mitään totuudessa ja oikeudessa vaeltajia keskimäärin ja monet kykenevät syyttelemään korkeintaan vain valheellisesti. Ikään kuin se todistaisi että tuota uskova ainakaan ei tee, mistä syytelty on.

      Vuorisaarnassa Jeesus selitti autuaiksi vainottuja ja niitä uskovia, joista valehdellaan juorujuttuja. Matt 5-7. Joten tuollaiset julkisen sektorin juorujutut/paskajutut voi jättää omaan arvoonsa. Julkinen sektori ei ole mikään jumala.

      • fda

        Ukko on rahansa herkkäuskoisilta saanut.


    • xfgfg

      Mitä raamattu kertoo eurosta?

    • AtteAteisti

      Leo Mellerin profetiat ovat tulleet minulle tutuiksi jo 1970-luvulta, jolloin helluntalainen enoni niitä ahkerasti siteerasi.

      Jos Mellerin kaikki profetiat olisivat täyttyneet, olisi siihen tarvittu monta maapalloa ja monta maapallon vaihtoehtoista historiaa. Esimerkiksi Neuvostoliiton olisi pitänyt jo aloittaa ydinsota Israelia vastaan jne.

    • AtteAteisti

      Nauhoitus on jo viiden vuoden takainen.

      Tänä aikana Jumala on ehtinyt muuttaa mieltään jo monta kertaa. kuten on laita muidenkin Mellerin välittämien juttujen...

    • Jacop

      On aika ja ajankohtaista..
      Kun vähintään joka toinen julkisesti puhuva esittää jotain profetiaa, niinpä minullekkin on tullut sanoma Jeesukselta, että internet on saatanan käden jatke ihan lähi tulevaisuudessa jos ei jo sitä ole. Sillä voidaan tehdä rikoksia joutumatta niistä vastuuseen. Urkkia kaikki salatuimmatkin tiedot valtiosta kuin valtiosta. Ihmisiä kiusaavat hakkerit tekevät tätä pahaa huvin vuoksi. Haittaavat ihmiskunnan jokapäiväistä elämää.
      Siitä pedon luvusta on minulla tälläinen käsitys, että kun nyt on tämä mikro siru keksitty, niin se tullaan laittamaan jokaiselle päähän ja tämän henkilön toimia voidaan seurata ja hallita hänen elämäänsä, jollakin keskus yksiköllä. Ihminen tulee siis lähiaikoina mielen tiloiltaan ohjattavaksi robotiksi jonka mieli alaa voidaan säädellä syvästä masennuksesta aina uros apinan raivoa muistuttavaan tilaan asti.
      Luin artikkelin jossa kirjoitettiin, että sirua on jo asennettu kymmeniin tuhansiin ihmisiin jotka ovat mieli sairaita, näin sirun avulla voidaan hallita satoja, ellei tuhansia mieli sairaita. Siis mikrosiru internet/ tietokone tulee olemaan ja jo on saatanan käden jatke, enne viimeistä taistelua maan päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      177
      2321
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      40
      1817
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1632
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      66
      1334
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      1321
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1121
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1068
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1027
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      757
    10. Asiat oikeisiin mittoihin

      Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn
      Kauhava
      45
      703
    Aihe