Ja taas uskovainen.

11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Milloin te ateistit opitte erottamaan väärät kristityt OIKEISTA?

Äänestä
  • Helppoa. Jos ihminen sanoo olevansa kristitty, hän on.

    Äänestä



  • a---a kirjoitti:

    Helppoa. Jos ihminen sanoo olevansa kristitty, hän on.

    Joopa joo. Jos murhamies sanoo, että on viaton, niin hän on?

    Todisteet ovat ne, jotka ratkaisevat. Näytöt todellisest rakkaudesta ja Jumalan läsnäolosta.

    Äänestä

  • ajat-tele kirjoitti:

    Joopa joo. Jos murhamies sanoo, että on viaton, niin hän on?

    Todisteet ovat ne, jotka ratkaisevat. Näytöt todellisest rakkaudesta ja Jumalan läsnäolosta.

    Murhaajako on siis mielestäsi kristityn synonyymi? Ai niin. Late Johansson.

    Äänestä

  • "(Boeing on kristityssä USA:ssa suunniteltu ja rakennettu, kuvastaa kristillisiä arvoja ja toimintatapoja)"
    Eikä tuo kone ole lentänyt pilvenpiirtäjää päin - varma merkki kristillisestä lentokoneesta.

    Äänestä

  • <>

    Kristinusko onkin maailman pienimpiä uskontoja. Oikeita kristittyjä ovat vain minä ja kourallinen samoinajattelevia. Muut palakoot helvetissä.

    Äänestä

  • JeesuksenOma kirjoitti:

    <>

    Kristinusko onkin maailman pienimpiä uskontoja. Oikeita kristittyjä ovat vain minä ja kourallinen samoinajattelevia. Muut palakoot helvetissä.

    AMEN! OIkeaa puhetta pelofiilestä eli Kristityistä ! !!

    Äänestä

  • marathustra kirjoitti:

    Löytyikö OIKEA kristitty - vain jotain aika pientä teknistä yksityiskohtaa pitäisi hioa:

    http://www.bbc.com/news/world-middle-east-33353370
    ?

    Koskas löytyisi kristitty, joka tekee vastaavaa. Naisten oikeuksia haluaa tukea, rohkea veto ja vielä ateisti Bill Gatesin inspiroima tämä hyväntekeväisyys. Taitaa olla samalla hienovarainen näpäytys teokraattiselle hallitukselle ja omalle suvulle... hyvin tehty!

    Äänestä

Tämä mies edustaa Islamin kultakauden muhamettilaisuutta. Vapaamielistä, sivistynyttä ja vaurautta luovaa.

Islamin kultakausi päättyi rodulliseen rappioon profeetan sotureiden edettyä indoeurooppalaisten saastuttamille alueille Pohjois-Afrikassa, Espanjassa ja Kreikan niemimaalla sekä Turkissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pitihänsearvata kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/jalkapallo/art-1435806325652.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu