Suomi tekee juuri niinkuin EU ohjeistaa.
Siinä on itsenäisyys kaukana.
Venäjän olisi ilman muuta pitänyt olla tuossa pöydässä.
Suomella on kohta kusiset oltavat.
Venäjä oikeassa..
12
<50
Vastaukset
- saas_nähdä
kalliiksi tämä tulee.
- Vinogradov
Venäjä saa vapaasti tulla mukaan kokoukseen. Sinne se on kutsuttu. Eri asia on, jos se itse päättää jäädä pois, kuten se nyt on tehnyt. Ei se ole ollut Suomen päätös, vaan Venäjän.
Mutta hyvä kuitenkin, että Suomi on näyttänyt Venäjälle kaapin paikan ja on päästämättä tänne sellaisia, joiden otsassa lukee "persona non grata".- koska_suomi
Suomi ei halunnut arvovaltaista venäläisvaltuuskuntaa paikalle, venäjä lähettää paikalle yhden kgb-taustaisen rivikansanedustajan.
- EiUuttaItärajanTakaa
"Sinne se on kutsuttu. Eri asia on, jos se itse päättää jäädä pois, kuten se nyt on tehnyt. Ei se ole ollut Suomen päätös, vaan Venäjän."
Niinpä, tuossahan se on koko homman juoni tälläkin kertaa kaikessa yksinkertaisuudessaan.
- lueuutisia
Mitä pöpiset?
suomi ei päästäny virkailijoita mukaan kun olivat
mustalla listalla.
Suomen vika tämä on ja textari-kanerva alko maanitteleen
moskovan sakkia, että tulkaa nyt vaan.- kanerva_nuoli
joutui soittamana useita kertoaj ja lähettämään kirjeitä korjatakseen tilanteen.
- goduf
Suomen ei kannataisi niin totella EU-maita eikä erityisesti Baltiaa. EU-hajoaa aikanaan, mutta Venää pysyy naapurina (mikäli se ei valloita Suomea). Maantieteelle emme voi mitään. Suomi olisi hyvin voinut osoittaa itsenäisyyttään päästämällä Venäjän valtuuskunnan maahamme. Vaikka Venäjä onkin roistovaltio, niin sitä ei kannata turhaan härnätä. EU sen sijaan on paperitiikeri, koska se ei saa edes yhtä Kreikkaa järjestykseen.
- valheitavain
Venäjän estäminen ETYJn kokouksesta liittynee siihenkin että
kokouksessa käsitellään Ukrainan tilannetta,
näin Venäjää ei päästetä kertomaan omia näkemyksiään,
ne on luultavasti hyvin erilaiset kuin EU,n kannanotot. - VenäjänOmaValinta
valheitavain kirjoitti:
Venäjän estäminen ETYJn kokouksesta liittynee siihenkin että
kokouksessa käsitellään Ukrainan tilannetta,
näin Venäjää ei päästetä kertomaan omia näkemyksiään,
ne on luultavasti hyvin erilaiset kuin EU,n kannanotot.Mikä muu kuin Venäjän delegaation tarkoituksellinen kokoonpano estää Venäjää osallistumasta kokoukseen?
Eiköhän se ole ennemminkin nyt vain sitä, että Venäjällä ei ole vain halukkuutta istua saman pöydän ääreen keskustelemaan näistä asioista. - justjooooo
valheitavain kirjoitti:
Venäjän estäminen ETYJn kokouksesta liittynee siihenkin että
kokouksessa käsitellään Ukrainan tilannetta,
näin Venäjää ei päästetä kertomaan omia näkemyksiään,
ne on luultavasti hyvin erilaiset kuin EU,n kannanotot.Duuman puhemies on jo verrannut Krimin tilannetta Suomen itsenäistymiseen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1435809299231.html
- setotuus
Venäjä syyttää aina muita siitä mitä se itse tekee. Niin tälläkin kertaa. Venäjä on ollut avoimen vihamielinen maa jo ainakin vuoden verran. Demokraatit salamurhataan siellä, jos uskaltavat sanoa jotakin. Itsevaltiudesta syyttäminen jo nauratti, kun tietää tämän venäjän käänteisen totuuden.
- nopeli
Olisi se Suomi sen verran voinut näyttää itsenäisyyttään, että olisi torpannut nämä EU:n tyhmääkin tyhmemmät maahantulokiellot silloin, kun niistä saattaa olla Suomelle korvaamattomia haittoja tulevaisuudessa.
Krimillä ja kuulemma Ukrainassakin paikallisten asukkaiden kertomana kansalaiset ovat tyytyväisiä varsinkin Krimin tilanteeseen. Sehän on juuri sitä demokratiaa, että tehdään niin kuten kansalaiset haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709