suomalaisia"??????
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1435809583637.html
--------------
Iltasanomissa Johannes Kotkavirta taas morkkaa Perussuomalaisia ja haukututtaa heitä lehden lukijoilla.
Kommentti: "Hallitusvastuu alkoi jo painaa perus
9
<50
Vastaukset
- wewerwr
Ihan asiaahan se Kotkavirta puhuu.
- aikavihreetä
- EnIhmettele
Monet vähävaraiset äänestivät persuja, mutta persujen myötävaikutuksella sorvattu hallitusohjelma kaataa sitä itseään vähävaraisten niskaan.
- dfwrwrwerwer
Sellaista se hallitusvastuu on. Luuliko oikeasti joku persujen äänestäjä, että vaalien jälkeen Soini alkaa paskantamaan kultaharkkoja vai?
- waler-
dfwrwrwerwer kirjoitti:
Sellaista se hallitusvastuu on. Luuliko oikeasti joku persujen äänestäjä, että vaalien jälkeen Soini alkaa paskantamaan kultaharkkoja vai?
Sulla ei ole mitään käsitystä siitä,mitä sana vastuu yleensä tarkoittaa,kokkelipaska
- gf76sae
Vasemmistopopulistit saa yksin mellastaessaan maansa vain vararikkoon lopullisesti
- einäytähyvältä
Vihervasureiden hallitukset on nähty, ja huonoksi havaittu, jos 4 v tulee parikymmentä miljardia lisää velkaa.
- valhevasurit
Totta kai ikävien asioiden sanominen pudottaa kannatusta, mutta ei se auta valehtelu, salaaminen ja tosiasioiden kääntäminen päälaelleen, kuten olemme vasureiden kohdalla huomanneet.
Selvää tietysti on, että vielä tässä kohtaa vihervasurit voivat haukkua persuja vaikka kuinka ja saada välillä jopa ihan tosiaisoitakin propagandansa sekaan, mutta myöhemmässä vaiheessa se totuus vihervasureiden puheista loppuu kokonaan.
Seuraava hillotolppa on seuraavien vaalien aikaan, katsotaan mitkä kortit silloin pelataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854614Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1103830Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1753620Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.582052Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891259- 1291114
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 57963
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä27882