Venäjän ulkoiministeri "Huonoa käytöstä Suomelta"

JepJepIivana

Venäjän ulkoministeri voi jatkaa leikkimistä omalla hiekkalaatikollaan.

21

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rassons

      Go Stubb an America of United States. Fuck Russia. Fuck fuck fuck. Finnish is America and Nato. Right sides of politic is better that left side, left side sucks. Is this russian troll? What? Go Stubb, Niinisto and Right side others mens. Iam American lover, and Russian hater. Fuck Russia again. Good America.

      • Gofuckyourselfoncemore

        Taitaa olla englannin kielen maisteri tämä kirjoittaja.
        ☺☺☺


    • ammuvaanomapoikas
      • punikkija7kääpiötä

        Vai Suomi julistanut sodan venäjää vastaan, he he hee, pajonko tuli juotua vai söitkö sieniä?
        Venäjä/Neuvostoliitto on jo aiemmin historiassa väittänyt Suomen aloittaneen sodan heitä vastaan, eikö tuo yksi typerä emävalhe jo riittänyt, pitääkö sitä samaa laulaa taas uudelleen. Kyllä on hirvittävä myötähäpeä venäjää kohtaan, valehtelulle ja bulvanismille ei loppua näy.

        Vai Suomen feikkihallitus he he hee, täällä Suomessa äänestetään demokraattisesti ja jokainen kansalainen saa äänestää ihan itse ketä haluaa.

        Venäjällä tämä vapaus ja demokratia ei ole mahdollista. Putin määrää venäjällä ketä äänestetään ja kenellä valta on, se on diktatuuria ja tyranniaa. Tätä diktatuuria ja tyranniaa venäjä toteuttaa myös naapurimaissaan, valtaamalla, hyökkäämällä ja tappamalla naapureitaan.

        Ei näytä Putin ja venäjä edes häpeävän tekosiaan koska syyttää omista pahoista teoistaan ja niistä saamistaan sanktioista seuraavaa naapurimaataan Suomea.

        Venäjä on surkea ja lapsellinen sekä valehteleva maa, ei niistä ole sivistyneeseen maailmaan tulijaksi.


      • Snowden

        Kaikki on "huonoja" maita jotka ei tanssi USAN pillin mukaan.Putin ei tanssi!


      • punikkija7kääpiötä

        Kaikki on "huonoja" maita jotka ei tanssi Putinin pillin mukaan. EU ja USA ei tanssi!

        Jos et tanssi Putinin pillin mukaan, sinut tuomitaan keksityin syin vankilaan ,mukiloidaan, tapetaan tai maahasi hyökätään. Tämä on venäläistä sielunmaisemaa.


      • Snowdeni
        Snowden kirjoitti:

        Kaikki on "huonoja" maita jotka ei tanssi USAN pillin mukaan.Putin ei tanssi!

        Piti kirjoittaa oikeasti:
        Kaikki on "huonoja" maita jotka ei tanssi exCCCPn pillin mukaan.Putinin kätyrit tanssii!


    • Haistakoon

      Venäjän ulkoministeri paska itse ovat käyttäneet huonosti esimerkiksi loukkaamalla meidän ilmatilaa ja vesialueita. Rajat kiinni ja piikkilankaa, miinat, karhunraudat ja muut ansat rajalle.

    • pysykööt_poissa

      Eiköhän suomella ole itsenäisenä valtiona oikeus päättää päästääkö se venäjän rosvosakkia suomeen!

    • SitäSaaMitäTilaaa

      Ryssä haluaa polttaa siltansa joka suuntaan ja kaveeraa enään terroristi valtioiden kanssa. No tuollainen paska pystytään jättämään sivistyksen ulkopuolelle ja eristää kuten p-korea kun kerran sitä haluavat. Ryssä ei valmista mitään yleishyödyllisiä tuotteita eikä sillä ole mitään valttikorttia muuta kuin korruptio ja syyttömien tappaminen tarjottavana tähän maailmaan. Järkevimmät venäläiset ovat poistuneet maasta. Sääli kun moni köyhä ei pääse pois vaikka haluaisi. Venäjän kansassa ei ole varsinaisesti vikaa vaan ovat mukavia ihmisiä joita kutsunkin venäläisiksi en ryssiksi. Johtajat siellä ovat kautta historian olleet läpi mätiä laho päitä joita ei kiinnosta oma kansa vaan oman paskahousunsa edut.

      • J_Eltsin

        Eli venäläiset joita johtavat ryssät?
        Läpimätien lahopäiden johtamia?
        Niinpä,kommenttisi puhuu omasta puolestaan...


      • slobodalbotan

        Kommentti oli varsin osuva, kerrassaan mainio. Arvostelu tiltun tasoa.


    • YhdessäSaammeRauhan

      Emmeköhän me jokainen ymmärrä, että tässä asiassa Suomi sai kuravedet päälleen, voimatta itse asialle mitään. Sydänmestäni toivon, että muutkin valtionpäämiehet ja isokenkäiset olisivat yhtä sovinnonhakuisia, kuin meidän Presidenttimme Sauli on. Sovulla ja rauhaisalla rinnakkaiselolla on meidän jokaisen huomattavasti miellyttävämpi tämä lyhyt maallinen vaellus kulkea. Pyrkikäämme kaikki yhdessä sopua ja rauhaa rakentamaan vihan kylvämisen sijaan.

    • huonoaasianhoitoa

      Suomen johtajilla olisi ollut aikaa hoitaa asia kunnollakin.EU:n matkustuskielto pakotteisiin,voi hakea poikkeuslupaa,tärkeiden kokousten vuoksi.Mutta Suomi johtajat ei hakeneet poikkeuslupaa.
      Nyt yrittävät piilotella EU sääntöjen takana.
      Oma moka.

    • Vallankumous-lähestyy

      99 % venäläisistä täytyy ymmärtää millainen niljake Venäjä on naapurimailleen, velehteleva roisto ja täysin moraaliton paska. Kuitenkin venäläiset vinkuvat Putinin hyvyyttä. Millaisia venäläiset siis ovat? Kansan täytyy olla täydellisen sivistymättömiö valehtelijoita. Esim. jokaisen Venäläisen täytyy ymmärtää, että Putin on apinoineen on hyökännyt Ukrainaan.

      Ryssä on ajanut itsensä sellaiseen rakoon, että kaikki poliittiset lausumat sieltä suunnasta ovat kuvottavan sairaita. Mutta pimennossa pidetty kansa hurraa natsi Butlerille.

      Mutta kohta on Putlerin "pää vadilla" ja kunnia riistetty - se on ikiaikainen venäläinen tapa.

      • ihananahkapää

        Jokaisella ryssällä on myös Suomen maassa Pjudinin kuva televesion päällä. Kun se on niin ihq.


    • suhteellisuudentajua

      Venäjä on suurvalta.Se ei kaadu vaikka kuinka hokisimme somessa ennusteita.
      Venäjällä ollut monia mullistuksia,mutta aina se nousee suurvallaksi uudelleen.
      Suomi on kuin hyttysen skeida itämeressä venäjään verrattuna.
      Pietarin aluekin on väkirikkaampi,kuin koko meidän "suur suomemme."

      • silkkoasisältä

        Venäjä on ikuinen riistäjä ja naapureidensa alistaja. Suurvallaksi sitä ei tee muut kuin suuruuden hullut johtajat. Leningradin alueen värikkyydestä voidaan olla montaa mieltä, vaikka ei siellä kyllä niin harmaata enää ole kuin oli 80-luvulla. Toisaalta samaa harmautta on heti kun poikkeaa hiemankin sivuun pääkaduilta.


      • punikkija7kääpiötä

        Juu, venäjä on aina noussut ja syystä, koska se aina menee alas romahtaen omaan mahdottomuuteensa.

        Älykästä olisikin katkaista tuo venäjän romahdusten ja nousujen jatkumo, se kun ei vie eteenpäin vaan junnaa paikoillaan.

        Täällä länsimaissa on älytty se että elintasosta ja hyvinvoinnista pitää pitää kiinni eikä niitä pidä itse mennä tuhoamaan kuten venäjä tekee.

        Älyvapaa venäläinen yhteiskunta.


    • internatsionale

      Näyttääkö Suomessa nyt siltä,että elintasosta ja hyvinvoinnista pidetään kiinni?
      Valitettavasti Suomi kansainvälistyy...muistuttaa enemmän ja enemmän Venäjää,valitettavasti.

      • wewwweerrrr

        Suomi toimisi vallan hyvin jos ihmiset tekisivät työtä sairauslomien ja työaikana nettiselailun sekä lorvimisen sijaan. Taannoin luin Sastamalasta jossa kaupungin työntekijöiden keskimääräinen "sairaus"poissaolot olivat 21,6 päivää vuodessa, siis kuukauden lomailut. Tämä on sitä Kreikan tietä ja asennetta, revitään lorvirahat verotuloista. Ilmankos vastustavat yksityistämistä, viedään sänky pois.

        Jotain täytyy olla pahasti pielessä jos 50 000 tuloista maksetaan yli 20 000 veroja, siis enemmän kuin perustuloisen palkka. Ei tuo innosta työntekoon vaan vapaa aikaan.

        Ihmisten pitää ottaa vastuu elämästään, ei se ole valtion syy jos työtä ei ole, se on tahdon ja omavastuun puutetta, ja tätä sak ruokkii.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      179
      2339
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      41
      1822
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1646
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      66
      1346
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      1332
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1126
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1076
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1034
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      766
    10. Asiat oikeisiin mittoihin

      Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn
      Kauhava
      46
      709
    Aihe