Washington leikkii ydinhelvetin tulella

Universiumi

Konflikti, jonka Washington on aloittanut Lännen ja Venäjän/Kiinan välillä on holtiton, ylimielinen ja vastuuton. Ydinsota voi olla lopputulos. Todellakin, Washington on valmistautunut ydinsotaan sitten George W. Bushin hallinnon.
Washington on uudelleen järjestänyt Yhdysvaltain sotaopin ristiriitaiseksi, ennaltaehkäisevä isku ydinaseilla. Washingtonin mielestä kohde voi olla myös maa mikä tahansa, myös sellainen maa jolla ei ole ydinaseita. USAn ydinaseita ei enää pidättele kylmänsodan sotaoppi.

Yhdysvaltojen ydinasesotaoppi vaatii ylläpitämään korkeaa aggressiivista ydinuhkaa USAn ydinaseilla ja varoittaa USAn iskusta vastustajiin jotka on aseistettu joukkotuhoaseilla (WMD), myös ennaltaehkäisevästi tarvittaessa. Tunnetusti kohteet näille ennaltaehkäiseville iskuille on Venäjä ja Kiina, koska Washington ylpeänä julistaa sen moraalittomuutta julkisissa asiakirjoissa kuvaamaan sen sotaoppia. Tyhmät ihmiset Washingtonin valkoisessa talossa leikkivät ydinhelvetin tulella.

Tuloksena on, maksimoida mahdollisuus ydinsotaan. Jos olisit Venäjä tai Kiina ja tietäisit, että Washingtonilla on sotaoppi joka sallii yllätysiskun ydinaseilla, voisitko istua odottamassa sillä välin tekemättä puolustuksellisia toimenpiteitä, kun Washington käynnistää sen Venäjän ja Kiinan vastaisen propagandakoneiston ja demonisoi molemmat maat uhkana "vapaudelle ja demokratialle"?

Washington demonisoi Saddam Husseinin, Gaddafin ja Assadin ja tämä oli alkusoittoa sotatoimiin Irakissa, Libyassa, ja Syyriassa. Näiden ennakkotapauksien näkökulmasta on järkevää pitää Washingtonin demonisointia Vladimir Putinista alkusoittona sotatoimiin Venäjää vastaan.

Joten, nyt Venäjä on pakotettu todellisuuteen ja maa päivitti sotilasoppinsa. Uusi oppi hyväksyttiin 26. joulukuuta 2014 jossa todetaan, että Yhdysvallat ja NATO käsittävät merkittävän sotilaallisen uhan Venäjän olemassaololle itsenäisenä valtiona. Venäjän sotaoppi toteaa, että Venäjä voi käyttää ydinaseita vastauksena ydin- tai tavanomaiseen hyökkäykseen Venäjälle. Venäjän sotaoppi kieltää ydinaseilla tehtävän ennaltaehkäisevän ensi-iskun. Venäläinen dokumentti siteeraa Yhdysvaltojen sotaoppia, USAn ennalta ehkäisevä ydinaseisku, käyttöönottaa antiballistiset ohjukset, rakentaa NATO-joukkoja Venäjän rajoille ja aikomus sijoittaa aseita avaruuteen. Niin selkeitä viitteitä siitä, että Washington valmistelee hyökkäystä Venäjälle. Maailma istuu hiljaa sillä välin, kun ylimielinen Washington provosoi Armageddonia, kertoo täydellisestä poliittisesta epäonnistumisesta. Missä ovat äänet puolesta ihmiskunnan?

Miten maailma selviää hengissä Washingtonin aggressiolta? Todennäköisesti se ei selviydy. Pahuus on nyt suunnattu Venäjään ja Kiinaan. Näitä maita ei voida pommittaa vuodesta toiseen ilman seurauksia pommittajille, kuten Irakia, Afganistania, Libyaa, Jemeniä, Pakistania.

Venäjä ja Kiina voi tuhota USAn kokonaan ja kaikki Washingtonin vasallivaltiot. Washingtonin propagandasodan intensiteetti on ajamassa maailman tuhoon.

Miten se voidaan pysäyttää, kun Putin itse sanoo yhä uudelleen ja uudelleen, että Washington jatkuvasti ohittaa jokaisen asian jonka Venäjän hallitus sanoo. Jokainen rauhan ehdotus jonka Venäjän hallitus tuo ohitetaan Washingtonissa, jonka vastaus on hakata sotarumpua yhä kovempaa.

Elleivät Euroopan hallitukset tunnista Washingtonin aggression vaaraa ja erkane NATOSTA, maaplaneetalla ei todennäköisesti ole enää kauaa elinaikaa.

13

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SputnikkiKertoi
      • MolempiaVastaan

        Molemmat joutavat tuhoutua. Niin kommunistinen diktatuuri Kiina kuin maailman suurin terroristi USA.


    • mikäintressi

      Harhoissa tai hyvin opeteltua jargonia. Mikä interssi on syöttää suoli24 palstalle näitä?

      • fuulhouse

        Hyvä kirjoitus!Olipa kirjoittaja kuka tahansa.Juttu menee minunkin mielestä juuri noin.Olen tosin aina harmitellut sitä että Putin on niin liian rauhantahtoinen.Hän olisi voinut jo aikaa sitten hävittää Amerikan taivaan tuuliin mutta ehkä hän on halunnut antaa aikaa terroristeille muuttaa politiikkaa?Mene ja tiedä.Itse olisin jo lähettänyt mannertenväliset matkaan.


      • Grazette

        Kirjoittaja on trolli.


      • mikäintressi
        fuulhouse kirjoitti:

        Hyvä kirjoitus!Olipa kirjoittaja kuka tahansa.Juttu menee minunkin mielestä juuri noin.Olen tosin aina harmitellut sitä että Putin on niin liian rauhantahtoinen.Hän olisi voinut jo aikaa sitten hävittää Amerikan taivaan tuuliin mutta ehkä hän on halunnut antaa aikaa terroristeille muuttaa politiikkaa?Mene ja tiedä.Itse olisin jo lähettänyt mannertenväliset matkaan.

        Taidat olla itsetuhoinen?


      • ItsetuhoinenTiltu
        fuulhouse kirjoitti:

        Hyvä kirjoitus!Olipa kirjoittaja kuka tahansa.Juttu menee minunkin mielestä juuri noin.Olen tosin aina harmitellut sitä että Putin on niin liian rauhantahtoinen.Hän olisi voinut jo aikaa sitten hävittää Amerikan taivaan tuuliin mutta ehkä hän on halunnut antaa aikaa terroristeille muuttaa politiikkaa?Mene ja tiedä.Itse olisin jo lähettänyt mannertenväliset matkaan.

        "Olen tosin aina harmitellut sitä että Putin on niin liian rauhantahtoinen.Hän olisi voinut jo aikaa sitten hävittää Amerikan taivaan tuuliin mutta ehkä hän on halunnut antaa aikaa terroristeille muuttaa politiikkaa?Mene ja tiedä.Itse olisin jo lähettänyt mannertenväliset matkaan."

        Ja tuhoutunut seuraavaksi itse? Uskotko, että ns 'ensi-iskulla' voi voittaa? Ja ettei vastapuolelle jää millä vastata?

        Taidat olla täydellinen idiootti?


    • Kolehmainen

      "Elleivät Euroopan hallitukset tunnista Washingtonin aggression vaaraa ja erkane NATOSTA, maaplaneetalla ei todennäköisesti ole enää kauaa elinaikaa."

      On tämä jo mennyt muutenkin hulluksi, joten tarvitaanko tähän vielä tätä kotoperäistä mielisairautta vielä päälle.

    • opo90

      USAn talous romahtaa pian. Kaikki imperiumit kaatuvat lopulta.

      • VenäjäOnHäviäjä

        Ei läheskään niin pian kuin Venäjän talous!


      • VenäjäOnSupervalta
        VenäjäOnHäviäjä kirjoitti:

        Ei läheskään niin pian kuin Venäjän talous!

        Myönnät kumminkin, että USAn talous romahtaa. Mutta Venäjän talous pysyy ja pitää.

        Venäjä on ainoa supervalta maailmassa.


      • 3883222

        Päässäs mato etenee.


    • fissio

      Ydinaseilla ei ole muuta merkitystä, kuin totaalinen tuhoaminen.

      Aloitti sen sitten kuka hyvänsä.

      Toisaalta ydinaseiden pelote olla aloittamatta hyökkäystä, on osoittautunut historian kuluessa aika hyväksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      179
      2339
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      41
      1822
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1646
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      66
      1346
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      239
      1332
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      19
      1126
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      1076
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      62
      1034
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      766
    10. Asiat oikeisiin mittoihin

      Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn
      Kauhava
      46
      709
    Aihe