Ei tarvitse katsoa kuin hetki jenkkiläisiä uutisia, jossa kaikki toimittajat ovat aina supertehokkaan oloisia, muka sivistyneitä ja muka teräviä. Suurin osa jenkeistä tulevista sarjoista on sontaa paria poikkeusta lukuun ottamatta. Leffat ovat juutalaisten omistama hollywood pilannut jo ajat sitten. Musiikki on skeidaa 95%, kun kaiken maailman mustat räppääjät tekevät hölöhölöään. Musta pressa, valtavat tuloerot. Venäjä on upea maa verrattuna USA_han.
USA:ssa ärsyttää kaikki
ennen_oli_toisin
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Eipä ole aina ollut asia noin. Vilkaiseppa 1960-luvun amerikkalaisia opetus- ja tiedotusfilmejä, jotka ovat erittäin asiallisesti ja taidokkaasti toteutettu.
Juu, esim reefer-madness, "faktapaketti" kannabiksen haitoista. Käyttäytyminen oli ehkä asiallisempaa, mutta valehtelu sitäkin kovempaa.
Eniten harmittaa USA:sta tullut kylmä ja kova, tehokkuuteen ja suurin voittoihin tähtäävä työelämä. Ennen firmat kannatti Suomessa hyvin, ilmapiiri oli työpaikoilla lämmin, työkaveri ei ollut vihollinen.
Nixon/Reagan ja republikaanit pilasivat maan.
Itseasiassa Nixon oli viimeinen USA:n presidentti, joka yritti selvittää salaisen hallinnon eli CIA/NSA/FBI/Tiesmikä järkyttävää maanalaista toimintaa. Ja sen seurauksena häväistiin.
Nixon järjesti Apollo Kuulentohuijauksen.
Se oli kyllä tapettu Kennedy joka kuuhuijauksen pani alulle.
USA ei koskaan käynyt kuussa. Tuon onneksi tietää jo esikoululaisetkin.
Muslimi terroristit katkoo päitä uhotakseen jenkeille.
Musut ja jenkit yhtä sekaisin, miksi joidenkin mielestä pakko olla aina jomman kumman puolella? Eikö se kerro mielen köyhyydestä, jos sinne mahtuu vain "hyvä ja paha", eikä mitään muuta? Palstan kiihkomieliset USA-trollit loistava esimerkki.
Jenkit salakuuntelee,kiduttaa,pommittaa,raiskaa,salamurhaa,vaihtaa hallituksia ja Suomi pyrkii hyviin suhteisiin tälläisen rikollismaan kanssa??
Tämä kaikki johtuu siitä, että ihminen on piintynyt laumaeläin, eikä siitä muuksi muutu. Ainakaan pariin miljoonaan vuoteen. Ihmisellä on aina oltava oma lauma. Se on kiva ja turvallinen ja siitä saa hyötyjä, mm. siten, että oman lauman turvin voi kaataa jonkin toisen kilpailevan lauman, vaikkapa musut tai jenkit, tai vihreät tai persut, tai suvaitsevat ja suvaitsemattomat, ja siten saada lisää tilaa omalle laumalle. Jokainen siis valitsee oman laumansa, vaikkapa suvaitsevat vihervasemmistolaiset, jos sattuu opiskelemaan kulttuurialaa yliopistossa. Tämän jälkeen on ajateltava ja toimittava kuten tämä kyseinen lauma, jos mielii siihen kuulua, eikä halua päätyä vihatuksi hylkiöksi. Ei siis voi enää ajatella itsenäisesti, omilla aivoillaan. Ja koska jokainen ihminen yleensä valitsee oman lauman sen huikeiden etujen vuoksi, ja on siksi pakotettu toimimaan laumansa tavoin siinä pysyäkseen, olettaa ihminen kaikkien muidenkin toimivan näin: kuuluvan johonkin laumaan, jossa ajatellaan tietyistä asioista tietyllä tavalla. Tästä seuraa tietenkin se, että ihminen lasketaan kuuluvaksi johonkin tiettyyn laumaan vain yhden ainoan mielipiteen mukaan, yleensä sen ensimmäisen. Jos siis vaikkapa olet sitä mieltä, että rajoittamaton maahanmuutto ei kannata, olet natsirasistihomofoobikko kaikille suvaitseville. Tätä mielipidettä ei muuta se, jos kerrot että esim. kannatat homoavioliittoja, ja parhaat ystäväsi ovat homoseksuaaleja. Ihminen on tällä tavalla hyvin tyhmä eläin. Siis mitä sosiaaliseen käyttäytymiseen tulee. Ihmisen sosiaalinen käyttäytyminen muistuttaa leijonaa, jonka unohtaa saalistaa kesyttäjäänsä kun kesyttäjä osoittaa sitä tuolilla.
USA:ssa on kauniita ihmisiä. Uutisankkurit ovat poikkeuksetta mallin näköisiä ihmisiä.
No sittenhän usa:ssa ei ole mitään vikaa, jos ihmiset ovat kauniita. Tätäkö kommenttisi tarkoitti?
Joo, kaunista on väki, kyllä.
http://www.lvinpress.com/imgnews/qalawee.jpg
http://classicsoulradio.org/blog/wp-content/uploads/2013/09/obese-people.jpg
http://www.topnews.in/health/files/Shaming-obese.jpg
"Venäjä on upea maa verrattuna USA_han."
Kylläpäs paskaryssä mojovan vitsin murjaisi.
Tietysti, jos tykkää siintä kun kaikki mikä ei ole kusta on paskaa niin mikäettei.
Aloittaja - tapa itsesi ja maailma näyttää sen jälkeen paljon valoisammalta.