Preppareita varsinaissuomesta

puukkojajunkkari

löytyykö? Miten olette varautuneet?

8

1059

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 957595

      ne odottaa sitä maailmanloppua suljettujen verhojen takana hiljaa.

    • linkinlaittaja
    • jamesjames

      Kiitosta :)

    • No mutta ei kai edes turkulainen preppari niin pöljä ole, että kertoisi muille mitä tarpeita ja tarvikkeita löytyy sitten kun paska iskee tuulettimeen. Aina pitää olla skarppina kaikenlaisten bandiittojen varalta näääs.

      • Anonyymi

        "No mutta ei kai edes turkulainen preppari niin pöljä ole, että kertoisi muille mitä tarpeita ja tarvikkeita löytyy"

        Kultaako meinaavat salakuljettaa?


    • alfa123om2222

      On hienoa jos prepparit yhdistyvät harrastuksensa parissa jotenkin.

      Jokainen voi toki ostaa linkkuuveitsen ja tulitikkuaskin pinkkaansa omin avuin, mutta jos pitäisi hankkia esim. vene niin sellainen hankinta olisi parempi tehdä yhdessä.

      Äiti Shiptonin ja Nostradamuksen ennustuksissa ennustetaan suuria tulvia, jopa kokonaisten alueiden joutumista veden alle. En tiedä kuinka kauan siihen aikaa kuluu? Mutta jonkinlainen pienois Nooan arkki yhteishankintana voisi olla asiaa. Tosin en yhtään tiedä niiden hintoja. Taitavat olla liian kalliita tavalliset soutuveneetkin? Entä tavallista kookkaamat kumiveneet?

      Mutta tiedä häntä voiko noihin Äiti Shiptonin ennustuksiin luottaa? Ja voi kulua tuhat vuotta ja pitempään ennen kuin tulvia näkyy paitsi Ilmastonmuutoksen aiheuttama meren pinnan nousu.

      • ähvätti

        Välimereltä voisi saada halvalla käytettyjä "Nooakin arkkeja". Jos ostaisi huumesalakuljettajilta Zodiakin, saattaisi päästä karkuun muilta preppereilta.


    • nemesis111

      Eikös Edgar Cayce ennustanut, että koko Japani tulee vajoamaan.
      Siitä seuraisi jo kauhistuttavia asioita, ja onhan se "räjähdysherkkää" aluetta muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2331
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      27
      1085
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      932
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      105
      930
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      597
      887
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      855
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      85
      770
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      680
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      664
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      656
    Aihe