Suurin osa kansasta on tyytyväisiä

Sipilän hallitukseen, Soinikin on hoitanut oman hommansa mallikkaasti. Toki hänenkin kädet ovat osittain sidotut, koska kuulumme EU:n.

Ja pressahan ulkopolitiikkaa johtaa, venäjän delegaatiokin olisi Suomen puolesta saanut tulla tänne, mutta eräät toiset maat vastustivat. Joten ei voitu asialle mitään.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

suurin osa rikkaista on tyytyväinen hallitukseen, suurin osa kansasta
on köyhiä eivätkä he hyväksy leikkuksia jotka vievät leivän pöydästä.

Äänestä
  • Niin siis kuusi kymmenestä suomalaisesta, on tyytyväisiä hallitukseen.

    Ja leikkauksihan on nyt pakko tehdä, koska aiemmat hallitukset eivät saaneet mitään aikaan. Olisiko vasemmistopuolueet vaan jatkaneet velaksi elämistä?

    Äänestä

Veroluikuritkin armahdetaan. He puhuivat keisarin säätämästä erityisverosta, jonka kantaminen oli ... Silloin Jeesus sanoi heille: 'Antakaa keisarille mikä keisarille kuuluu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä.hyvä kirjoitti:

Sipilän hallitukseen, Soinikin on hoitanut oman hommansa mallikkaasti. Toki hänenkin kädet ovat osittain sidotut, koska kuulumme EU:n.

Ja pressahan ulkopolitiikkaa johtaa, venäjän delegaatiokin olisi Suomen puolesta saanut tulla tänne, mutta eräät toiset maat vastustivat. Joten ei voitu asialle mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu